Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Brutální ochlazení: Výstraha před kroupami a větrem, má napadnout až 15 cm sněhu

Brutální ochlazení: Výstraha před kroupami a větrem, má napadnout až 15 cm sněhu
Zdroj: unsplash.com
+ Dalších 6 fotografií
Varování
Teplému a prosluněnému víkendu je konec a začátkem nového týdne se rapidně ochladilo. S další vlnou rozvolňování opatření kvůli pandemii koronaviru přišla i studená fronta, kdy teploty dosáhnou maximálně dvanácti stupňů. Meteorologové navíc přišli s výstrahou před silným větrem, bouřkami a na vyšších místech varují i před novým sněhem. Nízké teploty mohou uškodit hlavně zahrádkářům.

Český hydrometeorologický ústav informoval, že příliv teplého vzduchu ukončí výrazná studená fronta. Kvůli ní se u nás počasí znatelně změní. Už v pondělí klesnou teploty ke 12 °C, na východě mohou dosáhnout 27 °C. První den pracovního týdne bude zamračený a doprovodí jej přeháňky, déšť a místy i bouřky. K večeru na severozápadě a západě nad 500 m lze očekávat i sníh.

Výstraha před silným větrem

Meteorologové varují, že bouřky mohou být provázeny kroupami nebo krupkami. Na horách na západě a severu může během večera napadnout 3 až 10 cm převážně mokrého sněhu. Úterý bude velmi podobné. Teploty se budou pohybovat mezi 12 a 14 stupni a celý den bude zamračený a sychravý.

Výstraha vydaná ČHMÚ před silným větrem platí pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský kraj a Vysočinu. Výstraha platí od pondělí 11. května od dvou hodin odpoledne do úterý 12. května do dvou hodin ráno. Meteorologové varují před poškozením stromů a uvolnění nezajištěných předmětů.

Sníh v květnu

Po Karlovarský a Ústecký kraj platí od 11. května od 19 hodin do 12. května osmi ráno výstraha před sněhovou pokrývkou. Ve vyšších a horských polohách nad 600 m napadne 3 až 15 cm převážně mokrého sněhu. Na vozovkách se budou vytvářet zmrazky. Řidiči by měli být ostražitější a jezdit opatrně.

Stejnou výstrahu vydal ČHMÚ i pro Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Ta platí od 11. května od večerních 11 hodin do druhého dne do osmi ráno. Předpověď počasí na zbytek týdne naleznete zde.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy