Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Brutální obhajoba titulu! Kincl během pár vteřin zdemoloval Lohorého. Na tahu je Vémola

Patrik Kincl se stal šampionem střední váhy.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
MMA

Tak to byla jízda! Patrik Kincl sliboval, že v obhajobě titulu šampiona střední váhy ukončí Alexe Lohorého do druhého kola, a to také splnil s pořádnou rezervou. Potřeboval na to přitom pouhých pár vteřin, během kterých soupeře nemilosrdně převálcoval, než jatka ukončil sudí. Organizace Oktagon tak nového šampiona střední váhy nepoznala, vše se ale může změnit na konci roku. Hned po zápase totiž podle informací organizace Oktagon MMA Kincla vyzval Vémola, který chce svůj druhý pás po polotěžké váze získat i ve střední, a to ještě letos!

Titulová bitva mezi Alexem "Da Killa Kid" Lohorém a Patrikem "Inspektorem" Kinclem již od oznámení slibovala parádní zápas. Zejména první zmíněný zápasník totiž nešetřil trash talkem a českému bijci se snažil dostat do hlavy různými řečmi. "Jeho hlava je tak velká, že bude problém se do ní netrefit," vysmíval se Lohré před bojem Kinclovi. Ten zase naoplátku sliboval, že francouzského vyzyvatele ukončí.

Hlavního zápasu večera se diváci dočkali půl hodiny před půlnocí. Jako vyzyvatel nastoupil první do klece Lohoré, a to ve své typické černé kukle. Chvilku poté se francouzskému bijci dostavil kouknout na zoubek samotný Inspektor, coby objáce pásu ve střední váze. Jakmile Kincl, v jehož rohu tradičně nechyběl český zápasník v UFC David Dvořák, vstoupil do klece, diváci hned dali bouřlivě najevo, komu budou fandit.

Bleskový proces

Kdo čekal, že od prvních sekund se budou zápasníci jen točit kolem středu a lehce oťukávat, spletl se. Kincl okamžitě začal tlačit protaženými ranami, kterých Lohoré schytal v krátkém sledu přibližně hned sedm. Všechny víceméně bez problémů ustál. Pak ale přišla rána, která francouzským vyzyvatelem otřásla. Inspektor vyslal high kick a perfektně Lohorého zasáhl do spánku.

To, že byl Francouz otřesený, viděli nejen moderátoři, ale i diváci a především sám Kincl, který neváhal ani vteřinu a vlétl ke svému soupeři na inspekci zblízka. A že to byla pořádná demolice, kterou musel ukončit až rozhodčí, který div Lohorému nezachránil život! Kincl tak předvedl naprosto páradní a ukázkovou obhajobu tiulového pásu. "Každej je chytrej až do pr*ele, ale tohle je něco, na čem makáme spoustu let, tak jsme si řekli, pojďme to prodat a ono se to povedlo," okomentoval svůj výkon Kincl.

Vémola bude!

"Dneska mi to sedlo, sedlo mi shazování, i to jak jsem se dnes vyspal, sedly mi i ty první rány. Tak jsem si řekl, ku*va dneska je ten den!" pronesl v pozápasovém rozhovoru šampion střední váhy. Samozřejmě také přišla na přetřes otázka na další zápas. Novým vyzyvatelem by neměl být nikdo jiný, než Karlos "Terminátor" Vémola, který mimochodem Lohorého v minulosti taktéž porazil v boji o titul, ale až po vydřeném vítězství v pětikolové bitvě.

Terminátor také velmi krátký a precizní proces svého nenáviděného soka sledoval z hlediště. Když ho moderátor Ondřej Novotný ponoukl, aby šel do klece a přímo šampiona vyzval, Kincl to odmítl. "Pojďme se o tom pobavit jindy. Nechci si tuhle výhru kazit tou osobou," řekl Inspektor směrem k veteránovi UFC.

Vémola toho ale nedbal a za bučení části publika vešel do oktagonu. "Serem na Patrika Kincla a co on chce. Užij si ten pás, do konce roku ho mám zpátky," vyhlásil Vémola útok na titul ve střední váze. K všemi očekávanému zápasu by dost možná mohlo dojít už letos, a to 30.12., což nabídl i sám Novotný. Nahrávají tomu jak slova Vémoly, tak i to, že Kincl se s Lohorém nepáral a nebude tak potřebovat prakticky žádný čas na regeneraci.

Bouřlivý aplaus pro Procházku

Turnaj Oktagon 35, který se uskutečnil v zaplněné brněnské Winning Group Areně, potěšil zejména obyvatele druhého největšého českého města. Všichni Brňáci, kteří v sobotu večer vstoupili do klece, odcházeli jako vítězové. Třešničkou na dortu pak byla návštěva šampiona UFC v polotěžké váze Jiřího Procházky.

Ten přivedl diváky do varu v "poločasové" přesávce, kdy se i s pásem pro šampiona nejslavnější bojové organizace postavil do oktagonu a pozdravil všechny přítomné. Následně ho rychle vyzpovídal moderátor a promotér Ondřej Novotný, který se ptal, jak si nyní užívá svého vytouženého cíle a také vyzvídal, kdy Procházku diváci opět uvidí zápasit. "Chceme to stihnout do konce roku, ale je tam hodně proměnných, takže pokud to nevyjde letos, určitě na začáku příšího roku," sdělil šampion nadšeným divákům.

Dohra Survivoru

Ty v průběhu večera pobavila i dohra z reality show Survivor. Dva nesmiřitelní kohouti Nathan Dzaba a Adam Raiter si rozhodli vyřídit účty v kleci, což se také stalo. Oba měli jen čtyřměsíční přípravu, přičemž nikdy předtím v MMA nezápasili. Nakonec ale předvedli atraktivní, leč velmi rychlý boj, který skončil vítězstvím Raitera. Ten dokázal Dzabu ukončit na technické K.O., které doručil hned v prvním kole.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy