Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Brutální napadení v pražském metru: Útočník způsobil tatínkovi dvou dětí vážná zranění

Pražská policie hledá svědky napadení ve stanici linky metra B Hloubětín v pátek 28. května. Podezřelý zaútočil na muže jedoucího se dvěma dětmi na eskalátorech. Útočník způsobil muži vážná zranění. Po útoku byl zadržen. Na policejním webu to v sobotu oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Na webu byl zveřejněn záznam z kamer i fotografie podezřelého a napadeného.

Podezřelý podle policie přistoupil k muži, kterého později napadl, a začal mu vyhrožovat násilím už během cesty metrem mezi stanicemi Kolbenova a Hloubětín asi v 16:15. Atakovaný muž necestoval v tu dobu sám, ale se svými dvěma dětmi. Proto na agresora nereagoval a vystoupil s nimi na nejbližší zastávce, sdělila mluvčí policie.

Pachatel ale muže sledoval a na eskalátoru ve stanici Hloubětín na něj zaútočil. Nejprve ho strhl na zem, následně ho zaklekl a držel za krk. Pohotoví kolemjdoucí vypnuli eskalátor a zavolali pomoc, popsala situaci Siřišťová. Následně na místo dorazila hlídka městské policie, která útočníka zadržela. Třicetiletý podezřelý byl obviněn z ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného vyhrožovaní, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Policisté hledají jak lidi, kteří podle záznamu byli u napadení na eskalátorech, tak případné další svědky předchozí rozepře mezi muži v soupravě metra. Policisté žádají svědky, aby zavolali na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy