Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Brutální napadení číšníka v Praze: Útočili boxeři a policisté z Íránu

+ Další 3 fotografie
Po brutálním útoku, který se stal v centru Prahy, si veřejnost může oddychnout. Sedm útočníků, kteří mají nizozemské pasy, bylo zadrženo v pondělí policií. K dopadení pomohli všímaví svědci na letišti. Podle deníku Právo jsou útočníci zkušenými boxery. Někteří prý pracovali v Íránu jako policisté.

Po pondělním zásahu bylo na Letišti Václava Havla zadrženo sedm mužů z Nizozemska. Ti o víkendu brutálně napadli číšníka v pražské restauraci, který musel podstoupit těžkou operaci hlavy. Celý incident se stal na jejich dovolené.

Agresoři byli sice zadrženi policií, ale na tu se snesla vlna kritiky. I přesto, že na pražském letišti je na každém rohu kamerový systém, v tomto případě kamery nepomohly. Pomoci museli až všímaví svědci. Policie nechce uvést, zda záznamy z kamer vůbec vyhodnotila. Kamery na letišti jsou nyní v pilotním testovacím provozu.

Policii se i přesto podařilo všech sedm mužů zadržet. Ovšem policisté nesklízí takovou slávu, jak se nejspíš domnívali. Podle veřejnosti nevynaložili policisté veškerou snahu. Kdyby nebylo lidí, kteří ohlásili na letišti zákeřné agresory, nejspíš by muži policii unikli.

Podle deníku Právo jsou útočníci boxeři, který mají za sebou zápasy. Někteří z mužů měli v minulosti údajně pracovat jako policisté v Íránu, uvedl web novinky.cz. Další muž zřejmě pochází z Maroka. Jeden z mužů prý pracuje u nizozemské policejní jednotky Amsterdam.

Za napadení číšníka jim hrozí až 10 let za mřížemi.

Související články

Další články