Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Brutální mrazy udeřily: Nemůžete nastartovat auto? 5 rad, jak na to!

Ranní čištění auta asi nikomu nechybělo.
Zdroj: archiv
Česko zachvátil extrémní mráz. Situace naštěstí není tak kritická jako v Chorvatsku, kde musí zoufalým lidem pomáhat v ulicích vojáci. Přesto vás mohou potkat pořádné trable se startováním auta. Tady máte pět tipů, jak na mráz v takových případech vyzrát.

Šílené mrazy neopustí Česko ani v příštích dnech. Proto je namístě se na nástrahy počasí dobře připravit. Stát se může cokoliv a problémy se startováním auta mohou přijít jako první. Jak na ně vyzrát?

  • 1. Nepanikařte. Je dobré začít tím, že si zachováte chladnou hlavu. Nastartováno byste měli mít za 15 až 20 sekund. Pokud se to nedaří, nechte baterii dvě minuty odpočívat. Pak to zkuste znovu. Proces ale neopakujte mnohokrát, protože tím stav baterie akorát zhoršíte.
  • 2. Baterii nechte v teple. To je velice důležité. Opatrně akumulátor z vozu vyjměte a vezměte si ho domů. Ráno se pak vyhnete potížím. A navíc můžete zkontrolovat, jestli je baterie dostatečně nabitá.
  • 3. Kupujte kvalitní palivo. Tankujte jen u čerpacích stanic velkých firem. V případě nafty mají totiž povinnost prodávat zimní naftu, která funguje do –20 stupňů. Nenechte se zlákat nízkou cenou malých benzínek.
  • 4. Dopředu si připravte kabely. Ty totiž s sebou lidé běžně nevozí. Když budete potřebovat pomoc od ochotného řidiče, je vhodné mít je u sebe.
  • 5. Výbavu nepodceňte. Zimní výbava vám může vytrhnout trn z paty. Pokud jste majitelem staršího vozu, určitě si kupte rozmrazovač zámků. Od věci není ani rozmrazovač skel, který ušetří práci se škrabkou.

Související články

Další články