Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Brutální mord: Štefan připravil matku o život. Nechal ji sedět v kaluži krve a s nožem v krku

Brutální mord: Štefan připravil matku o život. Nechal ji sedět v kaluži krve a s nožem v krku
Zdroj: profimedia.cz
Vražda
Na východním Slovensku v Moldavě nad Bodvou došlo k brutální vraždě šedesátileté ženy. Tu podle všeho zavraždil její syn. Sousedi nebohou seniorku našli sedět v kaluži krve a s nožem zapíchnutým do krku.

Se šedesátiletou Helenou žil její syn Štefan (39). Vládly mezi nimi ale spory a to se stalo matce osudným. Syn se sám k odpornému činu přiznal a nyní čelí obvinění z vraždy. Sousedé zesnulé ženy objasnili, že nedávno se Štefan vrátil z Česka, kde dlouho žil a pracoval.

"Stále od mámy tahal peníze. Ona pobírala jen invalidní důchod, měla méně než 300 eur. Všechno zaplatila a zbytek si šetřila. Ale on se jí pořád ptal na peníze," zavzpomínala sousedka Helena (72) pro Nový čas.sk. Ta se pokoušela se zesnulou ženou setkat, nikdo jí ale neotvíral dveře. "Štefana jsem potkala ve středu a ptala jsem se, co je s jeho matkou. Řekl mi, že se má dobře, že nechce chodit ven a nemá náladu," vyprávěla.

S nebohou ženou se naposledy viděl její ošetřovatel Elemír (68) v neděli 27. září. "Volal jsem si s ní, zda chce něco koupit v obchodě, nechtěla. Večer jsem jí ještě poslal zprávu, na kterou už nereagovala. Občas se šla projít a telefon nechávala doma. Nepřišlo mi to proto zvláštní," objasnil muž. Několik dalších dnů stále nezvedala telefon a neotvírala dveře.

"Řekla mi, že se hádali. Vyčítala mu, že si má najít práci. Helena mi pověděla, že podával žádosti, ale bezvýsledně," dodal Elemír s tím, že v pátek už zavolal policii.

V okamžiku, kdy policisté vtrhli do bytu, spatřili hrůzostrašnou scénu. Helena seděla nehybně na židli v kaluži krve. V krku měla zapíchnutý velký kuchyňský nůž. Podle Elemíra syn Štefan poléval tělo své matky dezinfekcí, aby se do okolí nešířil zápach mrtvého těla. "V sobotu jsme předložili soudci Okresního soudu Košice II návrh na vzetí do vazby. V neděli soud vyhověl našemu návrhu v celém rozsahu," uvedla pro Nový čas.sk mluvčí krajské prokuratury Jarmila Janová s tím, že obviněný se při výslechu ke všemu přiznal. Za obzvlášť závažný zločin vraždy mu hrozí 20 až 25 let nebo doživotí za mřížemi.

Související články

Další články