Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

BRUTÁLNÍ ČÍSLA: ČT tají, kolik stálo natáčení Zlaté mládeže! Kdo si milionově namastil kapsu?

Kolik stálo natáčení?
Zdroj: instagram.com
+ Dalších 29 fotografií
Reality show České televize Zlatá mládež se tváří, že plní společenskou funkci, protože vzdělává diváky. Nevím, jak může pohled na MikeJePána diváky české televize obohatit, ale budiž. Zajímalo nás, kolik natáčení show stálo. Česká televize to tají. Proč? Protože jde o brutální cifru?

Na stránkách webu eXtra.cz jsme vás informovali, na kolik si přišli hlavní účastníci show v čele s youtuberem MikeJePánem a rapperkou Šarlotou Frantinovou. Na nich vedení České televize docela šetřilo. O honorářích hlavních hvězd a hvězdiček jsme psali tady.

Diváky ale zajímá, kolik stálo natáčení druhé řady Zlaté mládeže. Divák, který platí koncesionářské poplatky, má právo takovou informaci znát. Hospodaření České televize totiž kritizuje řada vlivných lidí. Vedení ČT by mělo postupovat transparentně, zvláště tehdy, když vzniká tak kontroverzní show, jakou je pořad Zlatá mládež.

Česká televize se ale rozhodla, že bude tajit, kolik natáčení stálo. „Rozpočet pořadu Zlatá mládež odpovídal obvyklým nákladům na tento typ pořadu. Projekt vznikl v koprodukci České televize a společnosti Telepunk,“ uvedla tisková mluvčí Michaela Zahrádková. Míšu jsme upozornili, že taková odpověď není dostačující, ale už se neozvala.

Tady vstupuje do hry společnost Telepunk s.r.o. Jedná se o společnost Kamily Zlatuškové. Ta v roce 2016 popisovala, že ji Česká televize vyhodila. Jenže o dva roky později už má producentský „superdozor“ nad projektem Zlatá mládež. „Na pořadu jsme od námětu až po finální mix a grading pracovali přes jeden rok. Samozřejmě nikoliv nepřetržitě. Na začátku se musí postavit námětová kostra pořadu, vybrat díly – lokace, pak následuje casting, pak obhlídky jednotlivých míst, které ještě mnohé změní, a na jejich základě Richard vytvořil scénáře. Na jejich základě produkční zařizovali a dojednávali vše potřebné. Navíc Kamila Zlatušková, nyní v roli nezávislé producentky, získala další peníze, které umožnily jeden zahraniční díl. Jeden český díl zabral v průměru sedm dní. Zahraniční byly delší o cestu,“ uvedl k natáčení kreativní producent Dušan Mulíček.

Dopátrat se oficiální cestou, kolik Zlatá mládež stála, není tedy momentálně možné. Oslovili jsme proto neoficiálně producenty, kteří s ČT v minulosti spolupracovali. Podle neoficiálních informací se cena za jeden díl pohybuje kolem 2 až 3 milionů korun. Natočeno bylo celkem šest dílů.

Související články

Další články