Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Brutální čin: Znásilnil a škrtil startovacími kabely od auta dívku (13), poté ji zaživa pohřbil

Brutální čin: Znásilnil a škrtil startovacími kabely od auta dívku (13), poté ji zaživa pohřbil
Zdroj: Profimedia
Brutální bestie
Rus Alexander Lipatov (36) byl odsouzen k čtyřiadvaceti letům odnětí svobody za brutální čin, kterého se dopustil na teprve třináctileté dívce. Podle všeho ji nejdříve začal brutálně bít, poté zavlekl do lesa, kde ji znásilnil a surově uškrtil startovacím kabelem.

Dne 7. března 2020 zahlédl šestatřicetiletý Alexander Lipatov, žijící ve městě Kotovsk, ze svého auta mladou dívku. Tou byla teprve třináctiletá školačka Elizaveta Chernova, která byla v tu dobu na cestě domů ke své matce. Lipatov chytil Elizavetu, přičemž ji začal brutálně bít a nakonec ji vtáhl do auta a odvezl do nedalekého lesa. Dle oficiálního spisu muž dívku nejdříve znásilnil a poté uškrtil pomocí startovacích kabelů, které vzal z kufru svého auta. Svůj čin se snažil Lipatov zakrýt, proto pohřbil její tělo a zničil telefon.

Lhal, že nic nespáchal

Jenže i tak ho policie dopadla. Když ho chytila, tvrdil, že dívku omylem srazil autem a v panice hodil do blízké řeky, jenže na autě nebyly žádné stopy po srážce a ani v řece se tělo nenašlo. Když strážníci zkontrolovali vnitřek auta, zjistili, že se tam nachází DNA ztracené dívky. Proto se forenzní pracovníci rozhodli prozkoumat blízký les, kde posléze lokalizovali tělo mrtvé třináctileté dívky.

Podle místního zpravodajského kanálu Life si Tatiana, matka zavražděné dcery, myslí, že byla pohřbena zaživa. „Když jsem ve spisu viděla fotografii jejího těla, okamžitě mi bylo jasné, že byla má dcera pohřbená zaživa. Myslela jsem si to kvůli poloze jejího těla. Zakrývala si tvář rukama,“ uvedla pro televizní stanici matka Tatiana. Za tento ohavný zločin byl Lipatov ruským soudem odsouzen ke čtyřiadvaceti letům odnětí svobody.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy