Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Brutální čin otřásl Slovenskem: Lukáš ubodal své rodiče. Motivem měla být pomsta

Slovensko
Zdroj: profimedia.cz
vražda
Slovenská policie se zabývá rodinným neštěstím, při kterém Lukáš zavraždil rodiče Miroslava (†44) a Žanetu (†48). K brutálnímu činu došlo ve čtvrtek v obci Lednické Rovne. Obviněný mladík je nyní ve vazbě.

Podle předběžných výsledků vyšetřování se jednalo o pomstu. Mladík měl otce a macechu ubodat kvůli týrání jeho nevlastních sester Vanesy a Nory. Podle informací slovenské policie měla Lukášovi při činu pomáhat jedna z dívek.

Rodina byla v dědině známá. Podle sousedů byl Miroslav zvláštní člověk, kterému před lety zemřela žena. „Velmi se trápila, nedovolil ji jít ani k lékaři a netrvalo to ani dlouho, asi tři měsíce, od doby, co jí zjistili rakovinu a zemřela,“ řekli obyvatelé obce webu Nový Čas.

Dále vyplulo na povrch, že se Miroslav nechoval k dětem dobře. „Byly často slyšet potyčky. Zda děvčata i bil, to nevím, ale ruku do ohně bych za to nedal. Synovi však bral peníze, které vydělal. Bral mu i stravenky,“ dodal jeden ze sousedů. Možná právě proto se Lukáš rozhodl učinit tomu všemu přítrž.

Požár jako zástěrka

„Vyšetřováním jsme zjistili, že obviněný měl vraždu naplánovat spolu s jednou z mladých osob. Motivem měla být pomsta za špatné chování k dětem,“ řekl mluvčí Policejního sboru Michal Slivka. Lukáš chtěl svůj hrůzný čin zakrýt požárem, během něhož obě malé dívky utrpěly zranění.

Právě se vznikem požáru měla Lukášovi pomoci jedna z holčiček. " Na podpálení měla po domě rozlévat látku, která měla podpořit hoření,“ uzavřel Slivka. Mladík byl prozatím umístěn do vazby. Co bude s jeho sestrami, zatím není zcela jasné.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy