Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Brutálně usmrtil 7 mladých lidí: Sériového vraha baťůžkářů Ivana Milata zabila rakovina

Brutálně usmrtil 7 mladých lidí: Sériového vraha baťůžkářů Ivana Milata zabila rakovina
Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
smrt
Zpravodajský server BBC informoval o smrti jednoho z nejznámějších sériových vrahů světa. Ivan Milat ve svých 74 letech zemřel v nemocnici na rakovinu. Odpykával si doživotní trest za usmrcení celkem 7 mladých lidí, svou vinu však nikdy nepřiznal.

Australský sériový vrah Ivan Milat, kterému je přezdíváno Backpacker Murderer neboli Vrah baťůžkářů, je po smrti. V neděli ráno zemřel v nemocnici v Sydney, ve svých 74 letech prohrál boj s rakovinou. V letech 1989 –1993 zavraždil celkem 7 lidí, z toho 2 muže a 5 žen.

V letech, kdy zabíjel, byla horská turistika v Austrálii považována za zábavný a levný druh cestování. I proto bylo pro Milata velmi snadné si najít hned několik obětí. Některé z nich zabil nožem, jiné zastřelil a dalším rozbil hlavu. Některá z těl vykazovala známky posmrtného sexuálního zneužití.

Ivana Milata se podařilo zadržet v květnu roku 1994 poté, co ho identifikoval muž, který z jeho spárů unikl. U něj doma bylo nalezeno celkem 24 zbraní, 250 kilogramů munice a věci, které na památku ukradl svým obětem. Za vraždy byl odsouzen k doživotí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy