Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Bruno Ferrari se vrací, září a věří!

Bruno Ferrari je zpět!
Zdroj: Bruno Ferrari
Po pěti letech se na hudební scénu vrací „man fatal“ českého hudebního průmyslu, legendární alter ego kontroverzního Samira Hausera (Vanessa, Mortal Cabinet) - samotný „Bruno Ferrari“! Samotný, ale ne sám. Bruno Ferrari se vrací rovnou s novou 12trackovou deskou, kterou připravil a natočil společně s nečekanými hosty, jako je například Bohumil Kulínský, který pro Bruna aranžoval mužský sbor. Většina písní má české texty. Hudbu tentokrát pro Bruna dělá skladatel Sirgull. Desku produkuje Moimir Papalescu s Johnem Fryerem (oba už společně spolupracovali na desce Vanessy „Antidotum“). John Fryere má na svém kontě například desky Depeche Mode nebo Nine Inch Nails.

Zároveň s natočením alba, jehož křest se plánuje na 11. 11. 2017 do pražského Rock Café, spouští Bruno Ferrari 15. 6. též crowdfundingovou kampaň. Ta má podpořit jeho vydání a natočení klipu. Odměny pro dárce budou samozřejmě stejně tak originální jako jeho tvorba a slibují zajímavé zážitky, například možnost povečeřet přímo z břicha Bruna Ferrariho. Pomoci můžete –ZDE.

Co říká o novém projektu publicista a komik Luděk Staněk?

Projekt „Bruno Ferrari“ je především o boření hranic mezi generacemi, mezi desetiletími, mezi styly, mezi subkulturami. Bruno je sedmdesátkový jezdec, který se vznáší na vlnách současného zvuku (nebo podle potřeby naopak), který boří hranice a kterého není možné zaškatulkovat. Superhrdina popu, který se vznáší mezi vesmíry nejrůznějších stylů. Mladým boří představy o čtyřicátnících, čtyřicátníkům dává naději. V jeho tvorbě je trochu ze všeho – popu, taneční hudby, béčkových hororů nebo porna z doby, kdy se stále ještě nevědělo, zda bude lepší točit na film nebo video.

Bruno vám umožní prožít jízdu, která není pro každého, ale pokud přijmete jeho pravidla a přisednete si k němu do vozu, odmění vás zážitkem, který je v současné české kultuře zcela výjimečný. Zažijete výlet do míst, o kterých se ostatní umělci bojí byť jen přemýšlet. Nestává se každý den, abyste byli blízko neopakovatelnému zážitku. A když myslím neopakovatelného, myslím i nenapodobitel­ného. Teď jste velmi blízko. Vím, co Bruno dokáže. A jsem si jistý, že tahle jeho deska bude stát za to…

A co vzkazuje sám Bruno?

Vážení přátelé,

po delší době se opět vracím jako Bruno Ferrari. Vanessa skončila a já přemýšlel, že skončím s hudebními projekty nadobro – chtěl jsem se věnovat jen psaní scénářů. Naštěstí mi došlo, že mám vůči fanouškům entity, která si říká Bruno Ferrari jeden dluh – a to natočit skvělou desku, na které bude většina textů v češtině. K další tvorbě jsem se nakonec rozhodl po jedné ceremonii spojené s pitím halucinogenního nápoje Ayahuasca. Vám, kteří jste podobnou ceremonií prošli, je asi jasné, že jsem nemohl jinak, než dát na rady „zelené dámy“, pro vás ostatní malé vysvětlení – po užití tohoto nápoje se vám zjeví ženská bytost, která vás učí a radí vám, jak naložit se svým životem. Její autoritu opravdu nelze nebrat vážně. „Zelená dáma“ mi tehdy sdělila, že bych měl natočit další desku jako Bruno a že musím zářit a věřit. Dobrá, takže zářím a věřím.

Související články

Další články