Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Brr, připravte si čepice a rukavice: Poslední teplejší dny jsou pryč, začíná arktická zima!

Brr, připravte si čepice a rukavice: Poslední teplejší dny jsou pryč, začíná arktická zima!
Zdroj: Profimedia.cz

Listopad byl v Česku nadprůměrně teplý, a tak si lidé zvykli nosit stále lehčí oblečení než třeba loni. Teď nás ale čeká opravdová zima a na ni je třeba se připravit.

V neděli na naše území začne proudit studený arktický vzduch ze severu. Navíc bude foukat silný vítr. Už v neděli večer bude sněžit dokonce i v nižších polohách, na některých místech může napadnout až 15 centimetrů sněhu. "Podle současných předpovědních materiálů nelze vyloučit, že v pondělí a úterý se v horských oblastech na severu a severovýchodě ČR budou tvořit i sněhové jazyky," řekl serveru TN.cz Stanislav Racko z ČHMÚ.

V sobotu má být zataženo až oblačno, mírný slabý déšť anebo mrholení. V noci bude 5 až 1 °C, přes den 5 až 9 °C. Během neděle k nám od severozápadu postupně začne pronikat proměnlivá oblačnost, místy sněhové přeháňky, zpočátku pod 600 m srážky dešťové nebo smíšené. Nejnižší noční teploty budou 5 až 1 °C, nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C.

Od pondělí do středy začne sněžit i v nížinách a na některých místech bude až -10 °C

První začátky opravdové zimy se tedy blíží, tak nezapomeňte na teplé oblečení, připravit lopaty na odhazování sněhu a prohřívat se oblíbenými zimními drinky.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy