Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Brno se zas jednou předvedlo: Na zastávce postavili přístřešek pod mostem

Tramvajová zastávka pod mostem: To se mohlo stát jen v Brně!
Zdroj: Masáže Jan Vlach
kuriozita

Nová tramvajová trať k brněnskému univerzitnímu kampusu přinesla i jednu kuriozitu. Pod mostem tam vyrostla zastávka s přístřeškem, jehož funkce jaksi nedává moc smysl.

Brno se může pyšnit dalším unikátem. V rámci stavby nové tramvajové tratě k univerzitnímu kampusu a rekonstrukci té současné za 1,4 miliardy korun tam vznikla zastávka s přístřeškem. Na tom by nebylo nic divného, pokud by ona zastávka nebyla pod silničním mostem. Přístřešek tak tímto zcela postrádá jakýkoli smysl.

Proč se brněnský dopravní podnik rozhodl na zastávce Osová ve čtvrti Starý Lískovec přístřešek postavit, není jaksi jasné. Sami dopraváci od něj dávají ruce pryč. „Přístřešek je nesmyslně umístěnou stavbou zhotovitelem. Řešíme jeho přemístění s ohledem na využití jeho funkce,“ uvedla pro iDnes.cz mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Sklízí výsměch

Přístřešek se tak na nově zprovozněné trati nejspíš dlouho neohřeje. Zároveň se nabízí, že by byl na místě ponechán jakožto další z brněnských kuriozit. K místnímu orloji, který neukazuje čas a jehož tvar vybízí k různým spekulacím, nebo soše Jošta, která při pohledu zespoda připomíná pánské přirození, by tak přibyla další významná atrakce.

Z Brna si teď kdekdo tropí legraci. Lidé komentují, že dvě střechy jsou jistě lepší než jedna a hlavně je to čin praktické obezřetnosti pro případ, že by nad zastávkou ten most třeba chtěli zbourat. Jiní se ale nebohého přístřešku zastávají s tím, že z mostu dost často kape a také je pod ním průvan...


Související články

Další články