Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, staré pořekadlo, které by se nyní dalo použít na druhé největší město naší země, tedy Brno.

Na základě sedmi různých kritérii, která jsou kupní síla, bezpečnost, úroveň zdravotní péče, cena nemovitostí, index spotřebitelských cen, čas strávený dopravou po městě a míra znečištění ovzduší, se Brno umístilo velmi vysoko v žebříčku porovnávajícího kvalitu života v jednotlivých městech.

K dobrému umístění Brnu výrazně pomáhají nízké ceny zboží a potravin. Tak není se čemu divit, vždyť každý Brňák ví, že správné škopek by neměl stát víc než 20 korun. Všechno ostatní jsou pražské ceny. Těžko prostě zdražovat ve městě, kde jsou lidé agresivní, pokud cena poledního menu přesáhne cenu jedné stravenky.

Obyvatelé Brna jsou prostě naprosto spokojení. Žijí ve městě s největším počtem vysokých škol a uvědomují si prestiž Masarykovy univerzity. Proto se i několik let po sobě hlásí na Karlovu univerzitu do Prahy. Což už jsou naprosto vedlejší detaily.

Brnu gratulujeme k úžasnému umístění a za redakci bychom si dovolili doporučit malé zlepšení. Možná že pokud by všechny nápisy v Brně přestaly být jednojazyčné – tedy česky – mohlo by se krásné jihomoravské město, kde každý fanaticky podporuje Kometu, dostat ještě o nějakou tu příčku výš.