Takže, přátelé moji. Jsem zase zpět s novým blogem. Do teď se se mnou nic moc zajímavého nedělo, proto ta malá odmlka.

K našemu ročnímu výročí jsem svému milému koupila výlet do Paříže. Přece jen přes všechny ty události, které se teď kolem Paříže dějí, je to město lásky. Tak kam jinam jsme se na to naše první výročí měli vydat.

Samozřejmě nějaké obavy jsme měli, kdo by ne, ale už po příletu a prvních krocích po Champs-Élysées z nás jakékoliv obavy opadly. Lidé se tu chovají, jakoby se nic nestalo… Místní Pařížané chodí po ulici, usmívají se a užívají si přicházející jaro. Prostě Paříž taková, jakou ji znám z minulosti.

Navštívili jsme jak jinak než Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, „Pařížské oko“ – jak já říkám, prošli se krásnou čtvrtí Montmartre, zastavili se v Louvru, a protože jsme trošku padlí na hlavu, všechny tyto atrakce jsme objeli se zapůjčeným skútrem. Jak řekl můj milý – odborná maturita jezdit po Paříži na skútru. To byste nevěřili. Pruhy neexistují, červená = zelená, doprava = doleva, pětiproudové kruháče, no masakr.

Samozřejmě jsou v Paříži obchody, které u nás nebo i ve Vídni těžko najdete, tak proběhl i „malý“ shopping… Byl tak malý, že odjíždíme s novým kufrem navíc. Hahaha. Tak, přátelé, brzy zase ahoj. Vaše Nela