Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Britský velvyslanec Matt Field oslaví první Vánoce v Česku: Hledám recept na salát

+ Dalších 8 fotografií

Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska se chystá na první Vánoce v Česku. Matta Fielda redakce eXtra.cz vyzpovídala na představení nové řady soutěže Peče celá země, která se konala v prostorách Britského velvyslanectví v Praze, tedy na diplomatově „domácí půdě“. S Fieldem, který v lednu oslaví rok od začátku svého pracovního pobytu u nás, jsme mluvili nejen o svátcích a pečení.

Sice neumím dobře péct, ale pečení mám rád. Rád také vařím, ale bohužel na to nemám moc času. Doufám ale, že ho budu mít o Vánocích, prozradil eXtra.cz Matt Field v rozhovoru, který celý zvládl v češtině. A to i navzdory tomu, že na post britského velvyslance v Praze nastoupil teprve na začátku roku. Co nevidět tak oslaví v naší zemi rok pobytu.

„Moc se těšíme, protože letošní Vánoce budou i s rodinou naše první v Česku. Sice asi nebudeme mít kapra ve vaně, ale i tak se těšíme,“ řekl diplomat, který je držitelem prestižního Řádu britského impéria za své služby rodné vlasti.


Vánoce po česku

„Vím, že bramborový salát je tady vánoční tradicí. Hledám na něj dobrý recept. Pro naši rodinu jsou Vánoce kombinací britských a chorvatských tradic, protože z Chorvatska pochází má žena. Letos ale budeme leccos dělat i po česku,“ přiznal Field, který před svým angažmá v Praze působil téměř 20 let na Balkáně. Mezi lety 2018 a 2022 byl velvyslancem Spojeného království v Bosně a Hercegovině, ještě předtím pak pracoval na britské ambasádě v Záhřebu.

Diplomata nemohla minout ani otázka týkající se britské královské rodiny. Nemohli jsme se tak nezeptat, zda je i on fanouškem netflixového seriálového fenoménu Koruna (The Crown), který před pár dny spustil novou řadu. V ní se tvůrci zaměřili na poslední chvíle princezny Diany.


My Britové jsme všichni fanoušci Koruny a moc se těšíme na novou řadu. Nejzajímavější pro mě osobně byly první díly, kdy královna Alžběta byla ještě princeznou a nevládla, svěřil se Field, který se od pracovních témat ale přece jen držel ve sváteční atmosféře raději dál. Na dotaz, jak lidé v Británii vnímají současného krále a královnu, proto váhavě, ale přesto s úsměvem, odpověděl: „To je těžká otázka. Možná není úplně pro mě.“

Související články

Další články

Nejnovější kauzy