„Budeme si pamatovat jeho úsměv a památku na něj si uchováme ve svých srdcích,“ vzkázala zdrcená rodina.

Pátrání po sedmiletém Julianovi sledoval celý svět. Chlapec přicestoval do Barcelony se svojí matkou Jom na prázdniny. Ta při útoku na bulváru La Rambla utrpěla vážně zranění a v panice svého syna ztratila v davu prchajících lidí. „Neustále se po něm ptala,“ uvedl novinářům lékárník Fouad Bakkali, který se o ženu staral do příjezdu záchranářů.

Chlapcův tatínek se okamžitě vydal do Barcelony. Mezitím Julianův dědeček uveřejnil na Facebooku Julianovu fotku a prosil o pomoc při hledání svého vnoučka.

Španělský deník El País v sobotu přišel s informací, že Juliana našli v nemocnici. Španělská policie ale tvrzení vyvrátila. Na Twitteru zveřejnila, že nikoho nehledá, takže nemohla najít nějaké ztracené dítě. „Všechny oběti a zranění byli lokalizováni,“ ujistila.

Celý svět poté spekuloval, zdali je chlapec živý nebo po smrti. Nejhorší scénář jen podpořilo svědectví britského turisty Harryho Athwala, který se několik okamžiků po útoku staral o malého chlapce, který ležel v bezvědomí a krvácel z hlavy. „Položil jsem mu ruku na záda a věděl jsem, že už nežije. Hladil jsem ho po vlasech a zůstal jsem u něj. Nechtěl jsem to dítě nechávat uprostřed silnice,“ řekl Athwal listu The Mirror.

V neděli se osud malého Juliana konečně vyjasnil. Španělská policie oznámila, že chlapec zemřel. Je jednou ze čtrnácti obětí, které přišli o život na barcelonské ulici La Rambla, kde najeli teroristé dodávkou do davu lidí.