V dnešní době je už možné upravit na lidském těle snad všechno. Ve Velké Británii se za poslední rok zvedl zájem žen o plastiku vagíny. Labioplastika – chirurgický úkon prováděný na zevních pohlavních orgánech žen, kdy se stydké pysky upravují do požadované velikosti, případně tvaru, se stala v Anglii třetí nejpopulárnější plastickou operací.

Celkem 48 klinik v Británii nabízí ženám možnost podstoupit tento zákrok. „Ženy často vidí v televizi nebo různých magazínech obrázky intimních míst, které ukazují nevzhledně tvarované ženské orgány. Často se pak obracejí na odborníky s tím, že by chtěli vagínu upravit. Stejně jako všechny operace i labioplastika s sebou nese určitá rizika, proto je důležité vše probrat s odborníkem,“ řekl serveru Mail Online mluvčí Whatclinic.com.

Paul Banwell, mluvčí a chirurg v Banwell klinice v East Grinstead, řekl: „Za poslední půlrok jsem zaznamenal obrovský zájem o labioplastiku. Asi polovině pacientů jde hlavně o funkčnost, někteří mají problémy například při jízdě na kole nebo na koni. Dalších padesát procent chce operaci pouze z estetických důvodů a proto, aby si zvýšili sebevědomí. Ženy s velkými prsy chtějí menší a naopak a stejné je to i s labioplastikou. Některé dámy chtějí asymetrii, jiné žádají zmenšení stydkých pysků, které jim překážejí v každodenních činnostech a pohlavním styku. Mám mezi pacientkami ženy mladé ale i padesátnice nebo šedesátnice,“ uvedl lékař, který o tomto postupu přednáší po celém světě.

Cena za takovýto zákrok se pohybuje v rozmezí mezi 1 300 až 3 700 liber (39 000–111 000 Kč).