Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Britská královská rodina v dobách dávno minulých: Podívejte se na unikátní fotky

Podívejte se na unikátní snímky, které se zapsaly do historie.
Zdroj: sportzbonanza.com
+ Dalších 6 fotografií
Téměř všichni členové britské královské rodiny se těší velké přízni u obyčejných lidí. V mnohých významných i neformálních situacích vznikly snímky, které si dodnes připomínáme. V nažehlených šatech, při vážných politických debatách, nebo jen tak s úsměvem na tváři. To jsou členové britské královské rodiny. Pojďme se nyní podívat na ty nejunikátnější snímky, které by neměly zůstat v propadlišti dějin.

1.

Tohle je opravdu unikátní historické foto. Princ Charles měl pouhé tři roky, když se stal dědicem trůnu. Všichni od něj očekávali opravdu hodně, a proto byla jeho výchova velmi přísná. Vzdělával se opravdu již od malička. Navštěvoval přípravnou školu a následně internátní školu Cheam School v Berkshire a poté Gordonstoun ve Skotsku.

2.

Královna Alžběta II. byla korunována v roce 1953. Korunovace Alžběty byla první ceremonií, která byla vysílána v živém televizním vysílání. Tehdy to vzbudilo ve Velké Británii opravdu velký rozruch a k televizím usedlo na 20 milionů Britů.

3.

Málokdo vůbec tuší, že královna Alžběta II. má i dceru. Princezna Anna je jejím druhým dítětem, narodila se v roce 1950. Královna měla ke své dceři trochu jiný vztah než k ostatním dětem. Obě dvě se velmi zajímaly o ženské otázky a postavení žen jak ve společnosti, tak v podnikání.

4.

Na této fotce královna Alžběta II. hovoří s bahrajnským emírem. Oba dva pojila velká láska ke koním. Její cesta po šesti zemích v Perském zálivu byla považována za vynikající úspěch, i když se objevila spousta potenciálních problémů. Cestu na Blízký východ podnikla královna v roce 1979 a všechny utvrdila v tom, že Alžběta II. je vynikající monarcha a diplomat.

5.

Královna Alžběta II. má fanoušky i mezi nejznámějšími celebritami. Unikátní fotka vznikla v roce 1997, kdy se její veličenstvo setkalo v zákulisí s oblíbenými Spice Girls

6.

Toto historické foto pochází z roku 1961, kdy královna Alžběta s princem Philipem navštívili Indii. Byla to první oficiální cesta britského monarchy od nezávislosti Indie na Británii v roce 1947.

7.

Princ William a jeho mladší bratr princ Harry mají od svého dětství velmi těsný vztah, který přetrvává až dodnes. I když byl princ Harry považován za pořádného bouřliváka, nyní to vypadá, že se konečně zklidnil po boku své snoubenky Meghan Markle (36), kterou si bude zanedlouho brát.

8.

Královna Alžběta II. se svým chotěm Philipem v říjnu 1986 společně podnikli státní cestu do Číny. Návštěva byla nesmírně symbolická, protože žádní jiní členové britské královské rodiny tuto zemi nikdy nenavštívili.

9.

Všichni vynaložili opravdu velké úsilí, aby princ Charles a princezna Diana zůstali spolu a působili jako harmonický pár. To se ale nakonec nepodařilo, protože každý z nich byl naprosto odlišný. Diana věděla o vztahu Charlese s Camillou Parkerovou-Bowlesovou, v roce 1992 začali žít odděleně a v roce 1996 následoval rozvod. Charles se oženil s Camillou v roce 2005.

10.

Princi Williamovi bylo pouhých patnáct let, když jeho matka, princezna Diana, zahynula při vážné dopravní nehodě. V pozdějším věku ho právě tato nešťastná událost inspirovala k tomu, aby založil charitu Child Bereavement UK, která podporuje děti, jimž zemřeli rodiče.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy