Britové jsou ve válce s radikálními islamisty. K posledním teroristickým útokům v Londýně se ještě žádná teroristická skupina nepřihlásila, ale předpokládá se, že to bude krvavá práce džihádistů. Obdivovatelé Islámského státu už na internetových sociálních sítích vyjádřili radost z krveprolití.

Když jsou Britové ve válce, tak se umí dokonale semknout. Tento národ je tak hrdý, že nikdy nepovolí. Premiérka Theresa Mayová i muslimský starosta Londýna Sadiq Khan ví, že na solidárnost britské populace je vždy spolehnutí.

Na chodníku ještě ležela zkrvavená těla a lidé ze sousedství už nabízeli pomoc. Objevovaly se tweety, že kdo je zraněn, ať přijde na čaj a nebo na jídlo. Podívejte se do fotogalerie. Tohle je vlastnost, která se Britům bude ještě mockrát hodit, protože londýnský starosta už varoval, že toto není poslední teroristický útok, ale že Britové se musí nachystat na další masakry ve jménu radikálního islámu.

Z mnoha příběhů, které se staly v noci na neděli, opravdu mrazí. Jednou z obětí je třeba novinář Geoff Ho. Dostal zásah nožem v restauraci Southwark Tavern. Tam teroristé zkoušeli podřezat co nejvíce lidí. Neznámý svědek natočil video, které ukazuje, jak Geoff Ho s dírou v krku, ze které kape krev opouští restauraci. Pak o něm rodina neslyšela dlouhé hodiny.

Nakonec se Geoff ozval! Žije! Měl obrovské štěstí. Nůž ho nezasáhl naplno. Až se uzdraví, jistě vydá svědectví, co přesně se v restauraci Southwark Tavern odehrálo.

Další příběhy ale dobrý konec nemají. Deník The Sun píše, že jedna policejní kulka bohužel zabila nevinného člověka. Šlo o odražený projektil? Nebo policista měl pocit, že střílí na teroristu? To ukáže asi až další vyšetřování.