Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Britové dopadli podezřelého z teroristického útoku! V ulicích jsou tucty vojáků

Britská policie konečně dopadla prvního podezřelého spojeného s pátečním útokem v londýnském metru. Výbuch podomácku vyrobené výbušniny zranil 29 lidí. Britská premiérka Theresa May v pátek večer uvedla, že vláda zvýšila pohotovost na nejvyšší úroveň.

Osmnáctiletý mladík byl zadržen v sobotu ráno v doverském přístavu na jihovýchodě Anglie. „Dnes ráno jsme v rámci vyšetřování provedli důležité zatčení,“ uvedl koordinátor londýnské policie Neil Basu.

Vyšetřování nadále pokračuje a ohrožení je podle něj stále na kritické úrovni. „Kvůli vyšetřování máme dobré důvody, abychom nyní nezveřejňovali žádné podrobnosti o zatčeném muži,“ dodal Basu.

Veřejnost zaslala policii 77 snímků a videí a policie tak má spoustu materiálu, kterým se musí probrat. Při zajišťování bezpečnosti policie požádala o pomoc armádu a po celé zemi bude rozmístěno přibližně 1000 vojáků. Bližší podrobnosti o podomácku vyrobené výbušnině zatím nejsou známy. Deník The Guardian píše, že policisté mladíka nalezli na záznamech podezřelého, jak nesl igelitku s kyblíkem do metra. K útoku se přihlásil Islámský stát. Jako vždy.

„Veřejnost uvidí ve veřejné dopravě a na ulicích více ozbrojených policistů, jejichž úkolem je zajistit větší ochranu. Je to rozumné a přiměřené opatření, které během vyšetřování poskytne lidem více jistoty a bezpečí,“ uvedla premiérka Theresa May médiím. Nechala také zachovat stálou pohotovost nejvyššího stupně, což znamená, že podle úřadů hrozí další teroristický útok.

Související články

Další články