Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Britney Spears skáče radostí: Po skoro 14 letech může volně dýchat

Britney je zasnoubená se svým přítelem Samem Asghari.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Free Britney

Soud v L.A. v pátek ukončil téměř 14 let trvající opatrovnictví týkající se majetku i soukromých záležitostí americké popové zpěvačky Britney Spears (39). Její fanoušci před soudní budovou přivítali rozhodnutí jásotem. Sama Britney se pátečního soudního slyšení nezúčastnila, na svém instagramovém účtu nicméně uvedla, že jde o nejlepší den v jejím životě.

Konečně vítězství

"Opatrovnictví nad osobou a majetkem Britney Spears je tímto ukončeno," uvedla soudkyně Brenda Penny po půlhodinovém slyšení, během kterého se proti zrušení opatrovnictví žádná ze zúčastněných stran nepostavila. Hodnota majetku Britney se podle soudních dokumentů pohybuje kolem 60 milionů dolarů (zhruba 1,3 miliardy Kč).

Před budovou soudu se sešly desítky fanoušků s transparenty na podporu zpěvačky.

"Pro Britney Spears to byl monumentální den," řekl její právní zástupce Mathew Rosengart. Poděkoval rovněž fanouškům z hnutí Free Britney (Osvoboďte Britney), kteří podle něj měli zásadní vliv na dosažení rozhodnutí o zrušení opatrovnictví.

Otec už nad ní nemá moc

Opatrovnictví bylo zavedeno kvůli zpěvaččiným dřívějším psychickým obtížím, Britney požádala soud o jeho ukončení letos v červnu. Při té příležitosti kritizovala svého otce Jamieho Spearse, který byl od roku 2008 jejím opatrovníkem. Podle zpěvačky ji nutil vystupovat proti její vůli, brát lithium a nedovolil jí se vdát za přítele Sama Asghariho a mít s ním děti.

Soudkyně Pennyová již koncem září uvolnila Jamieho Spearse z funkce opatrovníka. Rosengart se snaží prosadit jeho vyšetřování kvůli možným pochybením při správě dceřina majetku. V pátek nicméně uvedl, že o dalším postupu v této záležitosti bude muset rozhodnout samotná Britney.

Související články

Další články