Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Britka utekla k IS a sekání hlav jí přišlo normální: Doma jsou lepší doktoři, potřetí těhotná chce zpět!

terorismus
Begumová, Amira Abaseová a Kadiza Sultanaová utekly v šestnácti letech z Velké Británie do Sýrie, aby se připojily k Islámskému státu. Shamima Begumová je v současné době potřetí těhotná a chce vrátit zpátky do Británie. Její dvě děti zemřely. Dívka žila po celou dobu s bojovníkem IS a nyní o svém příběhu promluvila v rozhovoru s listem The Times.

Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma kamarádkami do Sýrie, aby se připojily k Islámskému státu. Shamima po celou dobu žila bojovníkem IS a zplodila s ním dvě děti, které jsou ovšem mrtvé.

V současné době je potřetí těhotná a v devátém měsíci těhotenství žádá, aby se mohla vrátit zpět do Velké Británie. Jedna ze tří kamarádek Kadiza Sultanaová zahynula již v roce 2016 při náletech.

„Požádala jsem o to, abych byla provdána za anglicky mluvícího bojovníka ve věku 20 až 25 let,“ sdělila The Times Shamima. Dívka utekla do Rakky, kde si vzala za deset dní po příjezdu vzala sedmadvacetiletého Nizozemce, který se přidal k IS.

Shamima moc dobře věděla, co islámský stát provádí nejenom se zajatci. Sekání hlav a život mezi teroristy jí ale přišel normální. „Byl to takový život, jaký ukazují na svých propagandistických videích, normální,“ uvedla.

„Občas se bombarduje, ale jsou i jiné věci,“ pokračovala. K utnutým hlavám prohlásila, že patřily lidem „zajatým na bojišti, nepřátelům islámu“. „Myslela jsem jenom na to, co by on (zajatec) udělal muslimské ženě, kdyby měl příležitost,“ dodala Shamima.

V současné době je v devátém měsíci těhotenství a chce zpátky do Británie. „To je důvod, proč se chci vrátit do Británie. Vím, že tam bude náležitá zdravotní péče. Udělám cokoli, co bude požadováno, abych se vrátila a žila v klidu se svým dítětem,“ řekla.

„Nejsem ta stejná, hloupá patnáctiletá školačka, která před čtyřmi lety utekla z Bethnal Green. Toho, že jsem přišla do Sýrie, ale rozhodně nelituji,“ uvedla pro BBC Begumová, která podle svých slov cítí, že se blíží konec chalífátu Islámského státu. „Nemám velké naděje. Jsou stále menší a menší. Je tu obrovský útlak a korupce, takže si nemyslím, že si zaslouží vítězství,” řekla na svoji obhajobu.

Mohlo by vás zajímat

Další články