Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Británie definitivně opouští EU, výsledek je nezvratný!

Britové už nebudou součástí EU.
Britové si v referendu zvolili odchod z Evropské unie. Počet hlasů pro brexit přesáhl nadpoloviční většinu, což uvedla BBC, ale také televize Sky News. Výsledek je nezvratný a Velká Británie se tak stala první zemí, která unii v historii opustila!

Je to šok! I když se před včerejším hlasováním hodně mluvilo o tom, že tu možnost odchodu Velké Británie z EU je, tak tomu asi nikdo tolik nevěřil. Jenže referendum potvrdilo, že lidé jsou v nadpoloviční většině pro brexit.

Ve Skotsku a Severním Irsku se hlasovalo spíše pro setrvání, stejně tak i v hlavním městě Londýně, jenže zbývající část Anglie již v Evropské unii setrvávat nechtěla, podobně na tom byla většina lidí ve Walesu.

Výsledek bude mít podle britských médií hluboké důsledky pro postavení Británie ve světě, ale samozřejmě i pro budoucnost celé EU. Zajímavé nyní bude sledovat další země, protože ne každá je v unii spokojená. Tak uvidíme, kdo se jako první inspiruje a přijde s referendem… Je tohle snad začátek koncem Evropské unie?

Mohlo by vás zajímat

Další články