Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Brit kvůli rakovině přišel o nos, lékaři mu udělali nový z kusu žebra a kůže na noze. Pozor, fotografie v galerii obsahují záběry z rekonstrukce!

Alan Dagless prodělal velmi vzácný druh rakoviny.
Zdroj: archiv

Bývalému truhláři Alanu Daglessovi (56) byla diagnostikována vzácná forma rakoviny kůže, kvůli které podstoupil před dvěma roky náročnou operaci, kdy mu byl rekonstruován celý nos.

Dagless víc než rok silně krvácel z nosu, než se rozhodl jít k lékaři. Ti mu objevili vzácný druh rakoviny kůže, která mu vzala téměř celý nos. Když mu v nemocnici navrhli, že bude nosit buď plastovou protézu, nebo může absolvovat náročnou rekonstrukci, rozhodl se Alan pro druhou variantu. Tým odborníků se shodl na tom, že musí být celý nos odstraněn. Z kusů žeberních kostí vytvořili nos a kůži odebrali z části nohy.

Víc než dva roky trvalo, než Daglessův obličej vypadal tak, jak si lékaři představovali. Když si konečně mohl sundat obvazy, byl z výkonu neuvěřitelně nadšený. „Byl jsem tak šťastný, že mám svůj nos zpět. Doktoři odvedli skvělou práci,“ nechal se slyšet muž. Teď si konečně může dopřát líbánky se svou snoubenkou Kim Williams (54).

Související články

Další články