Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Brienne z Tarthu z Hry o trůny byste na ulici nepoznali. Kvůli mohutné postavě ji šikanovali!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Hra o trůny
Dlouho očekávaná osmá řada historické seriálu Hra o trůny je tady. Mezi oblíbené postavy patří i bojovnice Brienne z Tarthu, kterou hraje britská herečka Gwendoline Christie (40). Ta v seriálu působí skoro jako muž, hlavně kvůli své výšce. Herečka měří bezmála dva metry!

Když Gwendoline Christie (40) sundá brnění, je z ní náramná kočka. Čtyřicetiletá blondýnka ale sama přiznává, že si kvůli své výšce (191 cm) občas připadá bezpohlavně. Její somatotyp se ale skvěle hodil producentům seriálu Hra o trůny.

Postava Brienne je totiž neobyčejně vysoká a svalnatá. Mezi čtenáři novel a diváky seriálu je velmi oblíbená a Christie byla na tuto roli navržena na fanouškovské internetové stránce dlouho předtím, než se konaly konkurzy.

Christie se svěřila s tím, že mohla čerpat ze svých vlastních zkušeností ze školy, kdy ji děti kvůli její výšce a androgennímu vzhledu šikanovaly. Z role Brienne byla proto herečka nadšená. Na konkurz se prý důkladně připravovala, začala nosit unisex oblečení, aby se mohla lépe dostat do mužského myšlení její postavy, a začala s intenzivním tréninkovým režimem. Při tom přibrala přes šest kilogramů svalové hmoty.

Podle autora a producenta seriálu George R. R. Martina roli Christie získala prakticky bez debaty, ihned co viděli její výkon na konkurzu, kde se objevila v kostýmu jako Brienne. Poté, co byla do role obsazena, připravovala se na ni lekcemi jezdectví, šermu a bojových umění.

Mnoho herců ze seriálu byste v reálu ani nepoznali, podívejte se u seriálových postav na jejich skutečnou podobu.

Související články

Další články