Pět nominovaných hereček Cate Blanchett, Jennifer Lawrence, Charlotte Rampling, Saoirse Ronan a mezi nimi Brie Larson. Téměř neznámá dívka, jejíž průřez kariérou vypadá jako kariéra někoho, kdo se neumí rozhodnout, zda chce být hercem či zpěvákem.

Brie svou kariéru zahájila v devadesátých letech, kdy hrála malé epizodní role v různých seriálech. V roce 2004 dostala svoji první větší roli ve filmu Konec štěstí. O rok později pro změnu vydala své první album a už to chvíli vypadalo, že Brie bude spíše popovou hvězdou. Ale ona opět otočila a vrátila se k herectví. Od roku 2009 je o ní slyšet díky seriálu Tara a její svět, kde hraje.

A co se nestalo, před dvěma lety, kdy se chystal film Room, přišla nabídka jejího života. V oficiálním popisu na ČSFD je dění filmu charakterizováno takto: „Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel…“

Brie Larson představuje právě Jackovu matku. Před tím, než se film začal natáčet, byla herečka měsíc v izolaci a dodržovala přísnou dietu, aby měla co nejlepší představu o své filmové postavě a jejích pocitech. To, že se jí povedlo zahrát Jackovu matku dokonale, dokazuje už to, že v lednu 2016 získala cenu Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon. O měsíc později ji drama Room vyneslo také Oscara. Toho si převzala v šatech od Gucciho a dovršila tak svoji cestu za slávou.