Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Brenda z Beverly Hills 90210 si myslela, že má vyhráno: Zákeřná rakovina se jí ale vrátila

Herečka Shannen Doherty ve snímu Fortress z roku 2021.
Zdroj: Lionsgate
+ Dalších 10 fotografií
NAROZENINY

Herečka Shannen Doherty má za sebou řadu zajímavých rolí. Tou nejslavnější byla Brenda Walsh v seriálu Beverly Hills 90210, díky čemuž získala mnoho fanoušků a fanynek. Ti všichni však napjatě sledují její boj s rakovinou, která je už ve čtvrtém stadiu. Shannen se ale nevzdává, a jak uvádí web 7life, nemoc bere jako součást svého života.

Americká herečka Shannen Doherty, které je dnes 52 let, snila o herecké kariéře už od dětství. Poprvé stála před televizní kamerou v jedenácti letech – a tehdy dostala i druhou hereckou příležitost ve westernovém seriálu Little House on the Prairie.

Shannen Doherty v Beverly Hills

Filmových a seriálových příležitostí dostávala pořád víc. Ta nejslavnější ale přišla na počátku devadesátých let, kdy Shannen Doherty bylo devatenáct let. Zahrála si Brendu Walsh v populárním seriálu Beverly Hils 90210, ve kterém mezi její herecké kolegy patřili Jason Priestley, Luke Perry, Jennie Garth nebo Tori Spelling.

Za roli Brendy si odnesla cenu Bravo Otto za nejlepší televizní herečku. Další velká role přišla se seriálem Čarodějky, kde ji diváci znají jako Prue Halliwell. Skvěle jí to šlo také jako režisérce a tři díly oblíbených Čarodějek i sama režírovala.

Partneři Shannen Doherty

Shannen Doherty byla poprvé zasnoubená s dědicem společnosti Max Factor Deanem Jay Factorem, jejich vztah ovšem nevydržel. Jejím manželem se stal herec Ashley Hamilton, po půl roce šli ale od sebe.

Podruhé si vzala pokerového hráče Ricka Salomana, jenže toto manželství vydrželo jen o tři měsíce déle než to předchozí. Napotřetí to klaplo s fotografem Kurtem Iswarienkem, který jí stojí po boku dodnes. A to i v těch nejtěžších chvílích jejího života.

Shannen Doherty bojuje s rakovinou

V roce 2015 byla oblíbené herečce diagnostikována rakovina prsu. Doherty podstoupila operaci, následně i chemoterapii a radioterapii. V dubnu 2017 Shannen oznámila světu, že je nemoc v remisi, a zdálo se, že má vše zdárně za sebou.

Jenže v roce 2020 přišla další rána, nemoc se vrátila a Shannen Doherty bojuje s rakovinou ve čtvrtém stadiu.

„Cítím, že mám ve svém veřejném životě, který odděluji od svého hereckého života, povinnost hovořit o rakovině prsu a možná více vzdělávat lidi a dávat lidem najevo, že lidé ve čtvrtém stadiu nemoci mohou být velmi živí a velmi aktivní,“ cituje Doherty web Today.

Shannen svádí nejtěžší boj života, avšak nevzdává se. „Nikdy si opravdu nestěžuji. Opravdu o tom nemluvím. V tuto chvíli je to součást mého života,“ zveřejnil její slova web 7news.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy