Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Brečím ještě teď. Působivý film Poslední závod nadchl diváky

V Posledním závodu si zahrál i Kryštof Hádek.
Zdroj: Marek Novotný, se souhlasem ČT
+ Další fotografie
reakce diváků

Film Poslední závod pojednává o události z roku 1913, kdy se v Krkonoších odehrál známý tragický závod Hanče a Vrbaty. Hlavní roli ve filmu, který v neděli večer odvysílala Česká televize, hrál Kryštof Hádek. Diváci byli z nového filmového počinu nadšení a někteří neskrývali silné emoce, které u nich vyvolal.

Česká televize uvedla v televizní premiéře v neděli večer snímek Poslední závod. Ten měl v kinech premiéru téměř přesně před rokem a redakce eXtra.cz tehdy u toho nemohla chybět. Film pojednává o známé tragické události z roku 1913. Tehdy se v Krkonoších konal závod na lyžích, při němž kvůli náhlé prudké změně počasí zahynuli v horách dva mladí muži - Bohumil Hanč a Václav Vrbata.

Během prvních dvou hodin závodu se počasí na hřebenech prudce zhoršilo, vypukla sněhová vánice, silně se ochladilo, přišel mráz a všichni postupně vzdali. Bohumil Hanč ale zůstal na trati sám a závod o první místo se vmžiku změnil v boj o holý život. Na pomoc ztracenému Hančovi se vydal i jeho kamarád a český Němec Emerich Rath.

Diváci jsou nadšení. "Více takových filmů," píší

Výpravná podívaná diváky u obrazovek zaujala. "Skvělý film, který dostává do povědomí lidí i postavu Emericha Ratha, která do teď byla ve většině případech zastíněná," píše na Facebooku České televize Dominika. "Moc pěkný film, skvělé obsazení. Bude mi zima ještě dlouho po skončení filmu. Klobouk dolů před štábem i herci," přidává se Kateřina.

"Silný, úžasný příběh, neskutečné herecké výkony," popisuje své pocity Jana. Objevily se i silné emoce: "Brečím ještě teď," píše Zdeňka. "Mám v paměti ten starý film a mám ho ráda, nicméně tohle se povedlo...," doplňuje Anna. O stejné události byl v roce 1956 natočen i film Synové hor a i ten byl ve své době u diváků velmi úspěšný.

"Skvělý film, zajímavý příběh, fantastická lokace a kamera... To je důvod, proč mám rád Českou televizi. Víc takových filmů," dodává Štefan ke snímku Poslední závod.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy