Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Brečím jako malej kluk: Janu Hrušínskému agresivní psi zabili milovaného kocourka

Jan Hrušínský měl předešlý den smuteční řeč na zádušní mši Libuše Šafránkové.
Zdroj: foto Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
bezohlednost

Emotivní příběh plný lidské bezohlednosti. Tak by se dala popsat smutná událost, která se přihodila herci a majiteli Divadla Na Jezerce Janu Hrušínskému. Jeho dvanáctiletého kocoura Jupitera zardousili bojoví psi, které jejich majitel nechal běhat bez vodítka a neměl žádnou snahu jejich řádění zarazit.

"Včera jsme měli smutný den. Nejhorší v tomto roce." Těmito mrazivými slovy začíná neveselé vyprávění herce a majitele Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. Ten na svém Facebooku popsal, jak vinou nezodpovědného majitele bojových psů přišel o svého kocoura Jupitera.

"Ráno chtěl jít Jupík na zahradu - jako už tisíckrát před tím. Chvíli se nechal drbat za ušima, a když toho měl dost - šel ven. Proběhl si svoje místa - pod tújemi a pod pivoňkou - a zřejmě si potom ještě chtěl zdřímnout pod keřem na sousední zahradě, která je už cca deset let prázdná a zpustlá. Kocourova zahrada. O chvíli později tam dírou v plotě vlítli tři psi. Bez vodítek, bez náhubků. Ne moc velcí, ale evidentně nevycvičení a bojovně naladění. Vrhli se na rozespalého kocoura, který bohužel poprvé v životě nestačil zdrhnout," uvedl Hrušínský, jak se stalo, že už svého dvanáctiletého kocoura nikdy neuvidí.

Majitel jen stál a čuměl

Ještě horší však byla reakce majitele zdivočelých psů. "Jejich majitel stál za plotem a čuměl na ně, když kocoura napadli. Ani jednou se nepokusil je odvolat, napomenout, zkrátka jim v té krvavé hostině zabránit," popsal Hrušínský děsivý zážitek.

"Monella, australský ovčák naší Kristýny a Matěje, na naší zahradě začala zuřivě štěkat, nevěděli jsme proč. Na sousední zahradu nemohla. Kristýna ji chtěla napomenout z balkonu, aby přestala štěkat - a uviděla tak, co se na vedlejší zahradě děje. Okamžitě letěla dolů a přes pokročilé těhotenství přelezla přes vysoký plot, aby ty rozzuřené bestie odehnala. Na začátku devátého měsíce těhotenství. Chlap na ni přes plot koukal a nehnul ani prstem. Přes plot by přitom z ulice přelezl jednodušeji než ona," dodal slavný herec další podrobnosti.

Zraněné zvíře se následně snažil zachránit. "Letím v pyžamu taky ven. To už ale bylo zřejmě pozdě. Přiběhl i Matěj a vlezl tam taky. Pak už mi jen podali bezvládného Jupíka. Dýchal, ale na nářek neměl sílu. Chlupy slepené od psích slin, jazyk venku z pusy. Majitel psů tam pořád ještě stál a čuměl. Až jednou budou ti jeho psi trhat malé dítě, tak taky nezasáhne a bude se jen dívat? Matěj s Jupíkem v náručí běžel na veterinu, která je kousek od našeho domu. Já se rychle převléknul z pyžama a utíkal jsem tam taky. Jupík ještě dýchal, byl v šoku a stále bezvládný," pokračoval Hrušínský.

Brečím jak malej kluk

Snaha o záchranu poraněného kocoura však byla marná. "Když mu doktor zavedl kanylu s léky, začal mňoukat. To dávalo naději. Nechali si ho tam a řekli, ať jdeme domů, že dají vědět, jakmile zjistí, jak je opravdu na tom. Asi za dvě hodiny veterinář zavolal, že Jupík dobojoval. Měl prokousnutý hřbet, levou zadní nohu vytrženou z kloubu a také prokousnutou. Protržená střeva. Kousance na břiše a na krku. Vzdal to. Ještě před chvílí úplně zdravý kocour, mazlík s úžasnou povahou," dodává smutně divadelní principál.

Na závěr dodal příběh, jak se vlastně Jupiter dostal k Hrušínským domů a přišel ke svému jménu. "V zimě před dvanácti lety se Kristýna v jižních Čechách vracela večer domů, když jí něco zamňoukalo u nohou. V krabici u silnice kdosi po Vánocích vyhodil malé kotě. Vyhrabalo se zesláblé a nastydlé ven a chytilo se naděje a svého osudu. Běželo s Kristýnou až domů. Nebe bylo plné hvězd, a tak kocourek dostal jméno Jupiter. Jupík. Vybral si nás a stali jsme se na dvanáct let jeho lidmi. Pohřbili jsme ho pod starou pivoňkou na zahradě. Brečím jako malej kluk a pořád to nemůžu pochopit. Bylo to tak rychlé… Říkám si, jak je možné, že si u nás kdejaký trouba může pořídit tzv. bojového psa, nechat ho bez vodítka a bez náhubku pobíhat po ulici a přitom ho není schopen zvládnout ani vychovat? Střelnou zbraň by mu neprodali, ale psí zabijáky může mít každý. Škoda slov," uzavřel herec těžko uvěřitelný příběh.

Napadení psy je v ČR na denním pořádku

Napadení agresivními psy bohužel není v Česku nic neobvyklého. Například minulý rok v červnu pes v Ostravě brutálně pokousal malé dítě na zahrádce restaurace. Podle zpráv od policie neměla majitelka psa uvázaného a zvíře nemělo ani náhubek. Zraněné dítě muselo na operaci.

Napadení psem pak zažila i influencerka a bývalá youtuberka Terry Blitzen. Na Instagramu popsala, jak při procházce se svým psem zažila útok jiného agresivního psa. Její pes měl najít bezpečí v náručí jejího expřítele Nobodylistena.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy