Jen těžko uvěřitelná tragédie se v listopadu odehrála v americké Severní Karolíně. Osmnáctiletá Kayla Hensley navzdory boji se sluchovým a pohybovým postižením vedla šťastný život. Se svým mladším bratrem nikdy neměla neshody. Ten ji však z dosud neznámých důvodů bestiálně zavraždil.

Policie, která pracuje na jeho usvědčení, nemůže zveřejnit jméno Kaylina bratra, jelikož je nezletilý. Ohavnou vraždu zřejmě spáchal ve večerních hodinách. Muže zákona na místo přivolal vyděšený soused. Mladík totiž přiběhl ke dveřím jeho domu celý zakrvácený s tvrzením, že mu někdo zabil sestru.

Soused si přitom podezřelého chování nezletilého všiml ještě před neštěstím. „Potkal jsem ho, jak odchází z lesa a nese sekyru. Zeptal jsem se ho, k čemu ji má, ale neodpověděl mi a šel domů,“ řekl serveru WLOS. Tragédie se patrně odehrála desítky minut poté. Matka vraha i oběti si podle svých slov myslela, že si její syn do lesa chodí jen hrát.

Tělo zavražděné Kayly bylo nalezeno pohozené u kontejneru na odpadky, který se nachází u vstupu do lesa. Bratr ji měl usmrtit několika ranami sekyrou a pak ji dovléct právě na tohle místo.

„Její bratr byl tichý, s lidmi příliš nemluvil. Obvykle jen pozdravil a rozloučil se, to bylo všechno,“ prozradila kamarádka oběti. Motivy činu zůstávají zatím neznámé, mladík skončil v cele předběžného zadržení pro nezletilé.