Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Bratr Lenky napadené v Egyptě: Měla to být její vysněná dovolená, útočník ji ale pobodal 6×!

Lenka se na dovolenou velmi těšila.
Zdroj: Twitter.com, Facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
Lenka se na dovolenou velmi těšila. Zrovna se opalovala na pláži, když z moře vyplaval muž a běžel směrem k ní. Lenka si myslela, že se jedná o prodavače nebo maséra, jakých jsou na plážích destíky. Útočník do ní bez varování začal bodat. Zraněná Češka skončila v nemocnici a nejdřív to vypadalo na lehká zranění. Celá situace se ale po víkendu zdramatizovala a Lenka je ve stavu klinické smrti.

Její příbuzní ji jeli do nemocnice v Káhiře navštívit a poradit se s doktory. Byl mezi nimi i Lenčin bratr Aleš, který v rozhovoru pro MF Dnes popsal, co se od místních lékařů dozvěděl.

Lenka se na relax v Egyptě velmi těšila. „Měla to být její vysněná dovolená,“ řekl. Jenomže 14. července na ni zaútočil ozbrojený muž. "Utrpěla asi šest bodných a řezných ran v horní polovině těla, na hrudi, krku a zádech,“ popisuje děsivé detaily. Přitom podle prvních oficiálních informací z Čermínského paláce to vypadalo na drobná zranění. „Žena má lehce poraněnou nohu,“ uvádělo se.

Po útoku vypadal stav šestatřicetileté Lenky relativně dobře. Byla převezena do Káhiry a normálně komunikovala s rodinou. Vypadalo to, že ji každou chvíli převezou zpět do České republiky. Jenomže o víkendu se její stav výrazně zhoršil.

„Ještě v neděli to vypadalo, že se uzdraví a brzo poletí domů, proto se matka v pondělí vrátila do Česka,“ pokračuje Aleš. Rodina se pak během návštěvy pobodané Lenky v Egyptě dozvěděla, že její tělo napadla infekce způsobující selhání orgánů. Lenka najednou přestala mluvit, měla vysoké horečky a lékaři ji uvedli od umělého spánku. Bohužel upadla do stavu klinické smrti a naživu ji udrží jenom přístroje.

„V nemocnici se o ni starali čtyři špičkoví místní profesoři,“ vyvrací Aleš domněnky o tom, že by egyptští lékaři něco zanedbali. Bohužel doktoři už hodnotí její stav velmi kritický a nemyslí si, že by se mohl zlepšit.

Rodiny Lenky samozřejmě stále věří v zázrak. „Pořád doufáme, nic jiného dělat nemůžeme," uzavírá Aleš.

Související články

Další články