Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Bráška (5) chtěl pomoci Mirečkovi (†2), skončilo to tragédií: Slézala z něj kůže, řekl otec

hrůza
Obrovská tragédie se stala ve slovenské vesnici Pečeňady. Teprve dvouletý chlapeček přišel o život naprosto zbytečně. Při hraní na zahradě nedopatřením upadl na zem a poranil si nohu. Jeho pětiletý bráška mu chtěl pomoct a v dobré víře ho umyl, aby z nohy dostal štěrk. Bohužel voda byla natolik horká, že dvouletý chlapec utrpěl popáleniny na 70 % těla. Lékaři do posledních chvil bojovali o jeho život. Marně.

Úplně zbytečně zemřel teprve dvouletý Mireček, který si hrál na zahradě a jeho otec Martin ho měl na starosti společně s dalšími sedmi dětmi. Vše probíhalo v naprostém pořádku až do chvíle, kdy malý Mireček upadl na zem a poranil si nohu.

„Já jsem seděl na gauči a malý šel ven. Mirek spadl, byl špinavý, tak ho šel jeho starší bratr umýt,“ vysvětluje otec Martin Novému Času. Pětiletý kluk chtěl svému mladšímu bráškovi pomoct.

„Pustil vodu a byla tak horká, že ho opařila. Máme plynový bojler a ta voda měla šedesát stupňů. On si asi neuvědomil, když ho šel umýt, že teče vřelá voda. Když chlapec ležel na posteli, přišla mi to dcera říct. Poslouchej, tati, Mirek je celý červený. Když jsem se na něj podíval, viděl jsem, že je celý rudý a že mu slézá kůže,“ dodává zdrcený otec.

Okamžitě zalarmoval rychlou záchranou službu, která se chlapce do poslední chvíle snažila zachránit. Bohužel malý Mireček utrpěl popáleniny na 70 % těla a lékaři ho nedokázali zachránit.

„Rozsah popálenin a stupeň byly podstatně odlišné od toho, jak mi to popsali, že to vzniklo. Proto jsem tam i poslal policii s tím, že jsem jim povídal, že toto se mi zdá podezřelé,“ sdělil Novému Času lékař Viliam Dobiáš.

„Vykonáváme všechny potřebné procesní úkony a zjišťujeme okolnosti, za jakých se nešťastná událost stala. Vzhledem k citlivosti případu nemůžeme v této chvíli poskytnout žádné bližší informace. Věc si převzal vyšetřovatel a k právní kvalifikaci se budeme umět vyjádřit až po následném zadokumentování,“ řekla trnavská krajská policejní mluvčí Mária Linkešová.

Související články

Další články