Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Brad Pitt zavolal na vesmírnou stanici: Astronaut mu sdělil, jestli je lepší než Clooney

Zdroj: csfd.cz
telefonát
Herec Brad Pitt (55) se do své poslední role astronauta vžil natolik, že se chtěl po natočení snímku Ad Astra spojit s opravdovým vesmírem. To mu umožnila centrála NASA ve Washingtonu. V pondělí se herec spojil s Mezinárodní vesmírnou stanicí (ISS) a dvacet minut konverzoval s americkým astronautem Nickem Haguem. Herce mimo jiné zajímalo, kdo vybírá na stanici hudbu a jestli svou roli astronauta podle Hagua zvládl.

Americký kosmonaut Nick Hague je na ISS už od března a na hovory s novináři či studenty je zvyklý. Hlas hollywoodské hvězdy ho musel ale jistě zaskočit. Pitta samozřejmě nejvíce zajímalo, jestli je film Ad Astra, který bude mít premiéru 20. září, věrohodný a z pohledu astrofyziky dobře natočen. Hague a další kosmonauti, kteří s ním jsou na stanici, viděli film už předem a výsledek si pochvalovali.

Podle Agentury AFP spolu pánové mluvili o stavu beztíže, kdy Hague vtipkoval, že on si jej užívá doopravdy, zatímco Pitt musel být zavěšen na strunách. Herec také Haguovi položil několik otázek ohledně denního režimu na stanici či kosmických procházek. Také ho zajímalo, jak jde zvládnout život ve vesmíru celých 200 dnů. Hague mu odpověděl, že i když jsou oni ve vesmíru a jejich rodiny na Zemi, díky technologiím se mohou se svými blízkými kdykoliv spojit.

Konverzace pravého a filmového astronauta se stočila i k odlehčeným tématům. Brad chtěl například vědět, kdo vybírá na stanici hudbu. Hague odvětil, že se ve výběru hudby s ostatními střídají a protože je posádka mezinárodní, mohou si užívat kromě amerických interpretů také italské či ruské hudby.

Před ukončením téměř dvacetiminutového rozhovoru se Brad samozřejmě zajímal i o své zvládnutí role astronauta v porovnání s výkonem George Cloonyho v Gravitaci. „Kdo byl více uvěřitelný, Clooney, nebo Pitt?“ zeptal se herec. „Samozřejmě, že vy,“ odpověděl astronaut.

Dvacetiminutový rozhovor živě přenášela NASA TV.

Související články

Další články