Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Brad Pitt musel přestat kouřit! 9 zajímavostí o filmu 12 opic, které jste neznali

Bradovi doslova hráblo!
Zdroj: csfd / profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
Sci-fi snímek z roku 1995, který předběhl svou dobu, je rozhodně 12 opic. Film o cestování v čase, který nejen nadchne svým zpracováním, ale i hvězdným obsazením. Hezounek Brad Pitt si v něm střihl svou první důležitou roli. Obsazení však mělo být úplně jiné a Brad tento úspěšný film málem ani nenatočil. Proč se tak stalo a co všechno musel mladý Pitt přetrpět?

Film z roku 1995 12 opic je opravdu fenomén. Nejenže si v něm zahráli jedni z nejúspěšnějších herců současnosti, ale dokonce jednomu z nich změnil život. Brad Pitt musel přestat kouřit, a to hodně zacloumalo s jeho psychikou. O to přesně panu režisérovi šlo. V následujících řádcích se dozvíte, proč to tak bylo.

1) Obsazení hlavních mužských rolí mělo být původně obrácené, tedy Bruce Willis měl hrát postavu Brada Pitta a Brad Pitt měl hrát postavu Bruce Willise

2) Brad Pitt jako Jeffrey Goinez získal za svůj výkon ve filmu Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli.

3) Armáda dvanácti opic je inspirována pasáží z novely Franka L. Bauma, "The Magic of Oz", ve které dvě z postav knihy přesvědčí dvanáct opic, aby se staly jejich lidskými vojáky za nekonečné zásoby jídla.

4) Bruce Willis tento snímek natočil za výrazně nižší honorář, než by si mohl normálně říct, a to z toho důvodu, že chtěl pracovat s Terrym Gilliamem (režisér). Willis vlastně točil zadarmo, honorář dostal až po nasazení filmu do kin.

5) Scény v blázinci se natáčely v nepoužívaném vězení Eastern State ve Filadelfii. Dále probíhalo filmování také v Baltimoru.

6) Režisér měl obavy, že Brad Pitt nezahraje roli blázna, jak si představuje, a tak ho poslal k učiteli, který ho měl naučit rychle, ale souvisle mluvit. Nakonec stačilo Pittovi vzít cigarety a roli zahrál přesně, jak si režisér představoval.

7) Brad Pitt byl obsazen jako ještě relativně neznámý herec za nízký honorář, nicméně do nasazení filmu do kina stihl natočit tři základní filmy, které z něj udělaly hvězdu první kategorie.

8) Postava Jeffreye Goinese, kterou hraje Brad Pitt, je podobná postavě Tylera Durdena z filmu Klub rváčů.

9) Revolver, který Cole v závěru snímku dostane, je "Le Mat" model pro jezdectvo, který byl používán Konfederací během americké občanské války.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy