„Moje pocity nejsou nějaké speciální. Prostě jí budu fandit jako pokaždé, když někde jede. To, že vybojuje zlato, se může stát, ale taky se může stát, že vypadne z kvalifikace. Protože o tom ten sport je. Všichni doufáme v nejlepší, ale je to o náhodě,“ řekl eXtra.cz Jonáš Ledecký (24). Jeho mladší sestra Ester Ledecká (22) bude v sobotu v brzkých ranních hodinách našeho času bojovat u druhé olympijské zlato.

Ester může zítra dokázat něco, co se českým sportovkyním ani sportovcům nikdy nepovedlo. Dvaadvacetiletá Ledecká možná v sobotu přepíše historii olympijských her a je si toho dobře vědoma. Proto nepřekvapí, že na sobotní snowboard usilovně trénuje už od lyžařského triumfu.

Kdo by čekal, že pro Ester chystají Ledečtí po návratu do Česka pompézní oslavu, ten by se mýlil. „V plánu nic většího nemáme. Esterka si akorát zaslouží, že ji vezmu na pořádnej zmrzlinovej pohár a dostane extra porci čokolády,“ uzavřel Jonáš a tón hlasu naznačoval, že by přece jenom nemuseli zlatou olympioničku odbýt pouhou zmrzlinou.