Gina Lollobrigida, původním jménem Luigina, podle zpráv tajné policie skončila v posteli s Matuškou během jednoho z ročníků Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Zpěvák byl za minulého režimu sledován a o románku měl StB informovat jeden z donašečů.

Jak se ale později ukázalo, soudruzi se nejspíše pomýlili. V době, kdy Gina festival navštívila, byl Matuška dávno ženatý s manželkou Olgou, a navíc pobýval na Floridě. Je tedy možné, že si kdosi popletl jména. Karlovy Vary totiž dříve, v roce 1964, navštívila jiná hvězda, a to sice Claudia Cardinale. Žádné důkazy o jejich náklonnosti ale neexistují a s největší pravděpodobností šlo pouze o fámu, která měla zpěvákovi uškodit.

Faktem je, že o Lollobrigidu byl velký zájem. Jejímu kouzlu prý propadl i kubánský vůdce Fidel Castro a mnoho jejích kolegů. V mládí se díky svému vzezření přihlásila do soutěže krásy – vyhrála Miss Řím a na Miss Itálie skončila na třetím místě. Stala se z ní modelka a později i herečka.

Božskou Lollo, jak se jí přezdívalo, jste mohli vidět ve filmech Fanfán Tulipán, Chléb, láska a fantasie či Zvoník u Matky Boží. Kromě herectví se věnovala i malování a fotografování. Vydala knihu svých fotoreportáží a získala exkluzivní rozhovor s Fidelem Castrem. Mnohé z jejích snímků zachycují práci s nemocnými a chudými, kterým pomáhala během své mnohaleté spolupráce s humanitárními organizacemi.