Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Božská Claudia Schiffer slaví padesátiny: Návštěva diskotéky jí obrátila život vzhůru nohama

Božská Claudia Schiffer slaví padesátiny: Návštěva diskotéky jí obrátila život vzhůru nohama
Zdroj: archiv Claudii Schiffer
+ Dalších 11 fotografií
narozeniny
Ačkoliv na to zdaleka nevypadá, německá supermodelka s pronikavým pohledem Claudia Schiffer slaví padesáté narozeniny. Tato krásná rodačka z Rheinbachu udělala svou krásou doslova díru do světa. I když si v mládí myslela, že se stane právničkou v advokátní kanceláři svého otce, stačila jedna návštěva diskotéky a život se jí obrátil vzhůru nohama.

V roce 1987 si tehdy sedmnáctileté Claudii na party všiml modelingový agent Michel Levaton. Okamžitě jí nabídl práci v modelingu a první nabídka na sebe nenechala dlouho čekat. Mezi její první zakázku patřilo focení džín. Když německá fotografka Ellen von Unwerth získala reklamní zakázku od francouzského magazínu Elle, vybrala si právě tehdy neznámou Claudii Schiffer. Výsledné fotografie obě proslavily.

Karl Lagerfeld si Claudii zamiloval

Zanedlouho se objevila v pěti amerických a sedmi evropských časopisech. Claudia přitom modelingové ambice v dospívání neměla. Její matka byla v domácnosti a otec měl vlastní úspěšnou advokátní kancelář. Spíš než na přehlídkových molech se blonďatá Claudia viděla v tátově kanceláři jako právnička. Potom, co se díky časopisu Elle dostala do vyšších sfér světového modelingu, ujal se jí slavný Karl Lagerfeld

Německý návrhář při pohledu na ni prohlásil, že je jeho múza. Mladičkou modelku přesvědčil, aby se zúčastnila módní přehlídky Chanel, a tím definitivně rozpustil její komplexy. Claudia byla totiž na rozdíl od jiných modelek nesmělá až stydlivá.

Diváci z ní nespustili oči

Německá kráska se za svou více než třicetiletou kariéru stala tváří mnoha slavných módních domů, jako je Versace, Chanel, Balmain, Chloé, Escada, Dolce & Gabbana a další. Dlouhonohá blondýnka s modrýma očima se stala miláčkem publika, její defilé připomínaly koncert slavné kapely - potlesk publika a výkřiky nebraly konce.

Claudia je modelka na úrovni

Claudia Schiffer ale není jen krásná. Vyniká i svým intelektem a vybraným chováním. Moderátoři rozhovory s ní milují, jelikož blondýnka komunikuje velmi sofistikovaně a dokáže konverzovat na různá témata. Claudia má totiž spoustu zajímavých koníčků. Ráda maluje, jezdí na koni, hraje tenis, ráda tančí a čte. Mezi její oblíbené autory patří Honoré de Balzac či básník Friedrich Schiller. Modelka navíc mluví plynně třemi jazyky. Kromě mateřského jazyka němčiny ovládá i angličtinu a francouzštinu.

Příkladný osobní život

Claudia se objevila i několikrát před filmovou kamerou. Hrála například ve snímku Sám doma a bohatý, Černá a bílá, Zoolander nebo Láska nebeská Od roku 2002 je provdaná za filmového producenta Matthewa Vaughna, s nímž má tři děti. Rodina žije převážně ve Velké Británii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy