Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Bouřlivák Řepka kritizuje večírek reprezentantů: Tohle bych si nikdy nedovolil, říká král blikanců a promluvil o trestu

Průšvihy fotbalových reprezentantů: Kozička, Drulák i Ujfaluši na recepci. Trest za diskotéku bude záležet na výsledku, míní Řepka
Zdroj: koláž eXtra.cz / Profimedia.cz, se souhlasem Tomáše Řepky
+ Dalších 8 fotografií
průšvih

Je známo, že hráči české fotbalové reprezentace se ocitají pod neustálým dozorem fanoušků a médií. Přesto se občas i oni potřebují během svých srazů odreagovat – jenomže jak to udělat bez skandálů podobných tomu poslednímu, jaký se během víkendu odehrál v Olomouci? Že jde o palčivou otázku, dokazuje i historie národního týmu, v níž není o podobné průšvihy nouze. Redakce eXtra.cz, která navíc získala i vyjádření bývalého řízného stopera českého týmu Tomáše Řepky, se ji proto rozhodla prozkoumat zblízka.

Každý fotbalista ví, že nejlépe se kolektivní duch posiluje u piva v hospodě. Ale když to zkoušejí reprezentanti pod ostrým dohledem, vzniká hned pořádný rozruch. Důkazem je nedávný incident v Olomouci. Trojice hráčů ve složení Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta byla kvůli večerní návštěvě tamní diskotéky vyloučena z reprezentačního srazu a čelí velké kritice.

Nejde však o první, ani poslední reprezentanty, kteří se dostali do podobné situace. Bezprecedentní je na jejich večírku i účast člena výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Tomáše Neumanna. Ten později hasil oheň tvrzením, že byl ve městě na večeři s dcerou a hráče potkal jen náhodou.

Řepka: Trest? Záleží na výsledku

Fotbaloví reprezentanti prožívali své různé eskapády už v dobách, kdy za nároďák kopal známý bouřlivák Tomáš Řepka. Sám přiznává, že nebyl svatý, avšak to, čeho se v sobotu večer dopustilo trio výtečníků, je moc i na něj. „Nedokážu si představit, že by se tohle stalo za nás. My taky byli rebelové, ne že ne, ale takhle bychom si to asi nedovolili. Čistě teoreticky bychom si sedli na hotelu, tam by padl možná nějaký drink, pivo, ale že bychom šli do podniku do centra, to určitě ne. Tuplem v dnešní době sociálních sítí je přece hned jasné, že je někdo vyfotí,“ reagoval pro eXtra.cz bývalý reprezentant Tomáš Řepka.

Podle něj o trestu rozhodne výsledek dnešního zápasu (Česko – Moldavsko, 20:45; závěrečný zápas kvalifikační skupiny o EURO 2024 – pozn. red.) „Když se postup dnes povede, jako že asi ano, tak si myslím, že tohle za chvíli vyšumí. Dostanou vyhubováno, nějakou pokutu, dvakrát je trenér nepozve na sraz a tím to skončí. Horší by bylo, kdyby nepostoupili. To by se svezlo po nich, ne po klucích, kteří budou na hřišti,“ dodal Řepka, který na hřišti proslul mimo jiné svými „blikanci“.


Odmítavý Ujfaluši a incident v Kozičce

Excesy členů národního týmu plnily přední stránky médií i v minulosti a hlavou nad nimi nekroutili zdaleka jen fanoušci. I těm, kteří se o fotbal jinak moc nezajímají, je známá historka z roku 2007, kdy se na pokoji číslo 433 Hotelu Praha odehrál bujarý večírek, na němž nechyběla ani profesionální dámská společnost. Účet na recepci vyrovnával tehdejší reprezentant a obránce Fiorentiny Tomáš Ujfaluši.

„Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí,“ bránil se stoper na tiskovce, když se ho novináři ptali na účet přes 40 tisíc korun. Ujfaluši později tvrdil, že platil pouze za pivo. Slavný výrok mu však zůstal a sám bývalý obránce se s tím už smířil. Nedávno dokonce tento citát spojil se svou charitativní činností pro malé fotbalisty. „Nemám problém udělat si ze sebe legraci,“ uvedl. Tehdy mu ale do smíchu rozhodně nebylo, zejména i proto, že po skandálu následoval rozvod s manželkou.

Krátce po neúspěchu na fotbalovém mistrovství Evropy v roce 2008, kde Češi skončili ve skupině a trenér Karel Brückner ukončil reprezentační štaci, se čtveřice hráčů dostala do konfliktu v baru Kozička v centru Prahy. Účastníci? Tomáš Ujfaluši, Milan Baroš, Radek Kováč a Martin Fenin.


Jeden z kamarádů byl napaden a já jsem se rozhodl ho zastat,“ vysvětloval Fenin, který si už tehdy zadělával na svou pověst neřízené střely. Došlo prý ke rvačce a tehdejší útočník Eintrachtu Frankfurt si při ní vedl obzvlášť vehementně.

Reprezentantem se hráč nestává jen ve stanovenou hodinu srazu, ale je jím pořád, protože je vzorem pro širokou veřejnost, pro mladé hráče,“ zlobil se tehdy svazový místopředseda Vlastimil Košťál.

Konflikt s Drulákem

Silně kritizována byla reprezentace i pod vedením trenéra Michala Bílka během kvalifikace na EURO 2012. Jedním z těch, kteří se velmi ostře vyjádřili na adresu trenéra i hráčů, byl i bývalý kanonýr Radek Drulák. Jeho slova však odpovídala spíše pivnímu tlachání v hospodě než odborné analýze. „Ať jde pan Bílek do pr*ele,“ měl tehdy podle webu Lidovky.cz prohlásit na adresu tehdejšího kouče.

Hráči mu jeho výrok stejnou mincí oplatili, a to po postupu v baráži a vítězství nad Černou Horou. Na letišti předvedli všem přítomným hezky secvičený pokřik. „Radek Drulák nemá ču*áka,“ neslo se tehdy terminálem v Podgorici.


Bývalý útočník a stříbrný medailista z EURO 1996 v reakci na to dokonce zvažoval žalobu. Skandál se probíral všude možně a kapitán mužstva Tomáš Rosický se musel omlouvat. Kritice čelil i manažer týmu a někdejší vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer za to, že hráče při jejich popěvku nezarazil.

Dodnes jsem přesvědčený, že někteří novináři, kteří pak ohromně moralizovali, na tom letišti zpívali s námi,“ komentoval to později útočník Jan Rezek.

Zátěžový test obleků

Postup na EURO 2012, kde Češi nakonec pod Bílkovým vedením postoupili do čtvrtfinále, hráči oslavovali skutečně vehementně. Hned během letu do Prahy se rozhodli otestovat pružnost látek svých obleků. Společenské oděvy však jejich zkoušku nevydržely a reprezentanti vystoupili z letadla v roztrhaných oblecích, které byly od sponzora v hodnotě několika set tisíc korun.


Následovaly omluvy a sliby uhrazení škody, jak tehdy informoval například deník Sport. „Lítali jsme jako pošuci po letadle a škubali, co nám přišlo pod ruku,“ líčil Rezek. „V tu chvíli nám úplně nedošlo, že by z toho mohla být nějaká ostuda.“ Kabina se proto složila na nové obleky a rovnou se přispělo i dětem z dětských domovů. Podle hodnocení Rezka to však „za tu p*del stálo“.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy