Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Bouřky zaměstnaly hasiče: Zasahovali u stovek událostí. Na auto s manželským párem spadl strom

Bouřky zaměstnaly hasiče: Zasahovali u stovek událostí. Na auto s manželským párem spadl strom
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
+ Dalších 15 fotografií
škody po bouřích
První nejteplejší den v roce je za námi a ještě v úterý večer způsobily poprask silné bouře a vydatné deště. Hasiči jednotlivých krajů byli v pohotovosti a vyjížděli ke stovkám událostí, šlo například o popadané stromy nebo zničené střechy. Jeden ze stromů v Moravské Třebové dokonce ohrozil rovnou tři životy...

V červnu řešili hasiči hlavně povodně a škody, které napáchaly, v červenci zase řeší úmorné vedro, sucho a to, co natropí silné bouřky, které se přihnaly v úterý večer. Nejvíce zasaženou částí Česka byl jih, konkrétně Jihočeský, Jihomoravský, Olomoucký a Zlínský kraj a Vysočina.

"Během včerejšího odpoledne a večera se přes část České republiky přehnaly bouřky, které byly doprovázeny silným větrem. Hasiči tak museli vyjíždět ke zvýšenému počtu událostí. Jednalo se především o popadané stromy a větve. Nejhorší situace byla mezi 17:00 a 22:00 hodinou, kdy hasiči vyjeli k 570 událostem a v jednu chvíli bylo řešeno více než 100 událostí," uvedla tisková mluvčí Nicole Studená.

Likvidace následků i druhý den

Dohromady došlo k 740 událostem, což je čtyřikrát častěji, než je dlouhodobý denní průměr. "Nejčastěji hasiči vyjížděli v krajích Vysočina, Zlínském, Jihomoravském, Olomouckém a Jihočeském. Na některých místech hasiči pokračují v likvidaci následků ještě dnes dopoledne," dodala mluvčí hasičů.

Šlo hlavně o odstraňování nebezpečně nahnutých či vyvrácených stromů a zlomených větví. Místy se také uvolnily střešní krytiny nebo se strhly dráty elektrického vedení. Nejvíce zásahů proběhlo v Jihomoravském kraji, kde jich bylo 125. V těsném závěsu je Olomoucký kraj, kde hasiči vyjížděli k více než 100 událostem.

Nebezpečné cestování

Otřesnou cestu autem zažili manželé, kteří projížděli Moravskou Třebovou na Pardubicku. Na vozidlo spadl strom. "Žena byla těhotná a utrpěla lehké zranění. Do péče si nastávající maminku ihned převzala zdravotnická záchranná služba, která ji odvezla do nemocnice," uvedla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Související články

Další články