Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Bouřky si nedají pokoj: Meteorologové varují před obřími kroupami a slejváky

Předpověď počasí na víkend: Obří kroupy, pak vedro
Zdroj: Pixabay
předpověď počasí

Zvlněné frontální rozhraní postoupí z našeho území dále k východu a za ním se k nám přechodně rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu, která se bude během soboty přesouvat dále k východu. V neděli k nám postoupí slábnoucí okluzní fronta od západu. Teploty se mají napříč republikou dál výrazně lišit. Na východě země bude o dost tepleji.

V pátek bude převážně oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky, i silné, zpočátku až extrémně silné. K ránu slábnutí srážek. Přes den místy přeháňky nebo bouřky, na Moravě a ve Slezsku i silné. Později večer nastane ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší denní teploty budou mezi 19 až 24 °C, na jihovýchodě a východě země 25 až 29 °C.

V noci se v bouřkách vyskytnou ojediněle přívalové srážky s úhrny kolem 60 mm, velké kroupy a nárazy větru kolem 100 km/h. Přes den se hlavně na východě území mohou v bouřkách vyskytnout přívalové srážky s úhrny kolem 40 mm, kroupy a nárazy větru kolem 70 km/h.

V sobotu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ráno na západě a jihozápadě místy, jinde ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

V neděli meteorologové předpovídají polojasno až jasno, od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na jihovýchodě až 29 °C.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy