Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Bouřky řádily nejvíce v Praze a jižních Čechách: Hasiči řešili sesuv půdy i požáry

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
silné bouřky
Ve čtvrtek odpoledne zasáhly Česko silné bouřky, které doprovázely kroupy a přívalový déšť. Největší škody bouřka napáchala v Praze, jelikož se nad metropolí spojila hned dvě bouřková jádra. Bouřky potom řádily i v jižních Čechách, kde po sobě také zanechaly škody.

Silné bouřky do Česka dorazily kolem poledne, a to do jižních Čech, kde padaly až třícentimetrové kroupy. Další bouřkový mrak se objevil nad Krušnými horami a postupoval na jihovýchod.

Bouřková jádra přicházející z jihu a severozápadu se spojila nad hlavním městem po 16. hodině. I v Praze padaly kroupy a přívalový déšť. V hlavním městě vyjížděli hasiči během tří hodin k 38 událostem spojeným s prudkými bouřkami. Na Smíchově v ulici U Plátenice zasahovala hasičská jednotka z Petřin. Pravděpodobně se zde odrazil blesk od chodníku. V Údolní ulici se zase půda sesunula na železniční přejezd.

V Novém Lískovci v jižních Čechách zasahovaly tři hasičské jednotky u požáru elektrorozvaděče v bytovém domě. Událost se obešla bez zranění.

Škody napáchaly bouřky i ve středních Čechách, a to na Příbramsku, Berounsku a Praze-západ. Silný déšť zapříčinil také pád části skály na silnici mezi Štěchovicemi a Davlí. Provoz byl obnoven přibližně po čtyřech hodinách.

Na Moravu dorazily bouřky o něco později. Výstraha platila ještě v pátek v půl sedmé ráno v Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském kraji.

Kvůli bouřkám a silnému dešti vyjížděli v noci ze čtvrtka na pátek jihomoravští hasiči k 29 případům. Na jižní Moravě hasiči především čerpali vodu z domů a silnic, nejčastěji na Brněnsku. Hasiči o tom informovali na Facebooku.

ČHMÚ před silnými bouřkami varoval.

Související články

Další články