Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Bouřky nadělaly na trati z Děčína do Německa paseku: Vlaky nejezdí, stojí až v Rumunsku

Zdroj: České dráhy
železnice

Bouřky a přívalové deště, které se o víkendu přehnaly přes naše území, významně poškodily železniční trať mezi Děčínem a německým Bad Schandau. Kvůli tomu se zastavila mezinárodní vlaková doprava, přičemž nákladní vlaky stojí až v dalekém Rumunsku.

Železniční trať mezi severočeským Děčínem a německým Bad Schandau je po víkendových bouřkách pořád zaplavená. Silné deště velmi poničily důležitý dopravní tah směrem na sever a západ Evropy. Vlaky tak zatím stojí a do Drážďan musí cestující využívat náhradních autobusů. To se týká i cestujících do Berlína či Hamburku.

Provoz osobních vlaků by se měl obnovit do pondělní 23. hodiny. Nákladní doprava ale bude mít stopku nejméně další dva týdny. Problémy na této trati tak pocítili dopravci v celé střední Evropě. Podle vyjádření experta na železniční dopravu Oldřicha Sládka pro server tn.cz stojí nákladní vlaky od Rumunska po Děčín.

Nejhůře postiženou část kolejí na českém území už Správa železnic s pomocí hasičů odklidla. Průjezdná je tak nyní jedna kolej, ale než se na ni vrátí vlaky, musí se opravit i německá část. Osobní vlaky by se měly vrátit v pondělí v noci, nákladní až za dva týdny. Nejdříve...

Zhruba 1600 bytů v děčínské místní části Bynov bude nejméně týden bez teplé vody. O víkendu Děčínsko zasáhla blesková povodeň, voda se dostala i do části teplárny Termo Děčín. Aktuálně teplárna živlem zasažené prostory vysouší a demontuje poškozené teplárenské zařízení.

Související články

Další články