Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Bouřky budou opravdu silné, počítejte s kroupami, varují meteorologové. Hrozí podemletí silnic

Bouřky budou opravdu silné, počítejte s kroupami, varují meteorologové. Hrozí podemletí silnic
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 5 fotografií
počasí
V sobotu vydali meteorologové výstrahu před bouřemi a v neděli dopoledne přišli s další. Tentokrát varují před velmi silným burácením a na některých místech v Česku se dá očekávat i krupobití. Český hydrometeorologický ústav upozornil, že se to týká téměř poloviny republiky.

Během velmi silných bouří může napršet až 55 milimetrů srážek. Český hydrometeorologický ústav rozšířil výstrahu o přívalové deště a také o možné krupobití, které může snadno poničit zahrady nebo také auta. Stále varují před zvyšováním hladin řek.

Intenzivní srážky i s kroupami

Výstraha před velmi silnými bouřkami platí od nedělních 13 hodin do pondělní druhé hodiny ranní. Na pozoru by měl být Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj včetně Vysočiny. "Místy se vyskytnou velmi silné bouřky zejména s intenzivními srážkami s celkovým úhrnem kolem 55 mm a kroupami," varují meteorologové.

Očekávají se přívalové deště s možným odtokem vody ze svahů. Menší toky a vyschlá koryta se mohou snadněji rozvodnit a pod vodou mohou být i podchody, podjezdy a sklepy. Hrozí i podemletí silnic. "Nebezpečí představují také kroupy, blesky a v menší míře i nárazy větru," uvádí ČHMÚ. Může vzniknout škoda na majetku, vypadnout elektřina nebo zkomplikovat doprava.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy