Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Bouře Sabine má už dvě oběti: Silný vítr pokračuje i dnes

Zdroj: pozary.cz
+ Další 2 fotografie
Počasí
Včera se Českou republikou prohnal orkán Sabine a napáchal ohromné škody. Krom polámaných stromů a omezené dopravy bylo tisíce domácností bez elektřiny. Meteorologové varují, že silný vítr bude pokračovat i během celého dnešního dne.

V úterý ráno začalo v Česku opět silně foukat. Podle meteorologů by měl silný vítr vydržet po celý den. Bouře Sabine s sebou v pondělí do Česka přinesla i silný vítr, který tu napáchal mnoho škod.

V sedmi krajích byl vyhlášen kalamitní stav. Silný vítr polámal stromy a omezil dopravu. Kvůli řádění větru zůstalo přes 300 tisíc odběratelů bez elektřiny. Dnes zůstává ve Středočeském kraji bez elektřiny ještě zhruba 10 tisíc odběratelů a energetici stále evidují další poruchy. V části kraje nadále trvá kalamitní stav.

Kvůli orkánu Sabine, který udeřil plnou silou, je na desítce tratí přerušen provoz. Kvůli řádění bouře je přerušen provoz i na dálníci D3. Tam spadl strom, do kterého narazila dvě auta. Stromy popadaly i na dálnicích D10 a D4.

Nepřívětivé počasí má už dvě oběti. Obě zemřeli při dopravní nehodě. Jedna nehoda se stala na Karlovarsku a druhá nedaleko Olomouce.

Související články

Další články