Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Bostonský maraton se v rámci výročí tragédie bombového útoku promění v branné cvičení

V Bostonu dnes tak veselo jako na zumba maratonech nebude, ale tradice je
tradice, patriotismus je patriotismus a terorismus je svinstvo.
Zdroj: profimedia.cz

Odpoledne se běží v Bostonu maraton, který se kvůli čečenským magorům s trhavinou loni příliš nevydařil a skončil třemi mrtvými a bezmála třemi sty zraněnými.

Ale známe Američany, ti jsou nebojácní a jako obvykle a zcela správně dají letos ještě větším maratonem s o čtvrtinu vyšší účastí najevo, že tradici nelze zastavit, i kdyby byla atomová válka.

Bude to ale stát trochu odříkání, a to zejména závodníky. Ti budou muset nechat doma baťůžky a hromadu dalších serepetiček a žádná hitparáda to nebude ani pro fanoušky podél trati.

Ti se těšili, jak si přinesou vlajky a transparenty s nápisy „Make love, not war“ a podobně, ale na patriotismus, demonstrace odporu a hvězdy a pruhy ve velkém si budou muset nechat zajít chuť. Povoleny jsou jen fangle menších rozměrů a opovažte se něco nacvičovat.

Z logicky nezbytných bezpečnostních důvodů totiž čeká Boston dnes odpoledne spíše příprava na třetí světovou. Na místě bude dvakrát tolik ozbrojenců co loni a do města se sjíždějí policejní psi z celého okolí, nikoli proto, že Muslimové je nemusejí, ale proto, že jsou cvičení na hledání výbušnin.

Tak ať se při tom překážkovém běhu podaří někomu doběhnout do cíle, držíme palce.

Související články

Další články