Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Boj s koronavirem: Radikální změna na 2. stupni! Třídy se budou střídat po týdnech

Boj s koronavirem: Radikální změna na 2. stupni! Třídy se budou střídat po týdnech
Zdroj: reprofoto TV Nova
+ Další fotografie
koronavirus
Ministr školství Robert Plaga představil změny, které budou platit od pondělí na 14 dnů. Největší změna se chystá na druhém stupni. Třídy se budou ve škole střídat po týdnech, aby nedocházelo k míchání kolektivů. Základní umělecké školy se na 14 dnů pozastavují. Výjimku má výuka, kde se potkává jeden žák a jeden učitel.

Pro první stupeň základních škol se zatím nic nemění, také mateřské školy budou fungovat jako doposud. Školní družiny také zůstávají v provozu. Výuka na středních školách bude probíhat pouze distančně. Všechny vysoké školy přecházejí na distanční vzdělávání.

Druhý stupeň na střídačku

Na druhém stupni základních škol ale dojde od pondělí k výrazným změnám. Třídy se budou měnit po týdnech. Plaga také oznámil, že dojde k navýšení počtu prázdninových dnů - podzimní prázdniny se prodlužují o 26. a 27. říjen.

Základní umělecké školy se zastavují

Základní umělecké školy se na 14 dnů pozastavují. Výjimku má výuka, kde se potkává jeden žák a jeden učitel. Cílem je, aby došlo k omezení situací, kdy se potkávají větší kolektivy.

Omezení sportovních aktivit

Od pondělí 12. října budou kvůli epidemii koronaviru zrušeny veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců, venku smí sportovat nejvýš 20 osob. Již od tohoto pátku musí přerušit provoz posilovny, fitness centra, vnitřní bazény a koupaliště. Vyhlášená opatření mají trvat dva týdny.

Prymula novinářům řekl, že od pondělí bude možné hrát fotbal či tenis, ale pouze venku a do počtu 20 osob, který platí i v jiných oblastech. "Co se týká speciálních výjimek, je možnost sehrání mezistátních zápasů, ale bez diváků a v omezeném režimu," uvedl ministr zdravotnictví.

Nemocnice se dostávají na hranu kapacity

Počty lidí nakažených novým typem koronaviru, kteří potřebují péči v nemocnici, mohou být podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly bez přijetí dalších opatření za týden dvojnásobné. V současné době je hospitalizováno 1700 lidí, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. "Za další týden by mohla být kapacita zdravotního systému téměř vyčerpána," uvedl Prymula.

Ve vážném stavu je podle posledních dat více než 350 osob. "Prudce narůstající je počet osob, které vyžadují zásadní intenzivní péči. Kontinuálně narůstající je i počet zemřelých," uvedl ministr

KOMPLETNÍ ZPRAVODAJSTVÍ O KORONAVIRU NAJDETE ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy