Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Boris Hybner by slavil 80: Porazil démon alkohol i rakovinu, smrt ho dostihla ve spánku

Boris Hybner by slavil 80: Porazil démon alkohol i rakovinu, smrt ho dostihla ve spánku
Zdroj: showpix.cz
VÝROČÍ NAROZENÍ

Boris Hybner byl oblíbený český mim, klaun, herec i dramaturg. V průběhu svého života odstavil z cesty řadu překážek a porazil jak závislost na alkoholu, tak i rakovinu střev. Dokonce se naučil žít i s vývodem, jenže pak ho postihl dvojitý infarkt, nad kterým už nedokázal zvítězit.

Herec Boris Hybner, kterému by dnes bylo 79 let, ještě před svou uměleckou kariérou pracoval v litvínovské chemičce. Zároveň ale pokračoval ve studiích na zemědělské škole a pedagogickém institutu v tehdejším Gottwaldově, kde založil kabaret s názvem Reflektor.

Mim Boris Hybner

Své pantomimické začátky prožil v souboru Ladislava Fialky. Se Ctiborem Turbou se zase podílel na vzniku Pantomimy Alfréda Jarryho, který daný rok zvítězil na Festivalu pantomimy v Litvínově. Společně založili i soubor Gag, jenž několik let fungoval jako stálá pražská scéna.

Boris Hybner byl velmi všestranný muž a od května 2008 vyučoval i na HAMU, kde byl profesorem Tanečního umění – Nonverbálního a komediálního divadla.

Hybner se proslavil i v zahraničí, hodně oblíbený byl především v Nizozemsku. Postarala se o to trilogie Zahrada jménem Hollywood, kterou později zpracoval do televizního seriálu Gagman, za nejž obdržel Bronzovou růži z Montreux.

Boris Hybner si zahrál i několik menších rolí ve snímcích Pelíšky, Pupendo, Probudím se včera nebo v pohádce Peklo s princeznou.

Boris Hybner byl závislý na alkoholu

Bojoval však také se závislostí na alkoholu, která mu ničila rodinu. „Byl buď v hospodě, nebo v léčebně. Matka rodinu finančně táhla, bydleli jsme v příšerným bytě na Národní třídě bez vody a bez záchoda. Od čtyř let jsem vyrůstala u dědy a babičky. Jednou mě dokonce prý otec někde v kočárku zapomněl,“ vzpomněla na své dětství pro blesk.cz jeho dcera Vanda Hybnerová, kterou měl se svou první manželkou Janou Kremanovou.

Hybner byl ženatý také s Helenou Julišovou, se kterou má dceru Lenku. Poslední Hybnerovou manželkou byla o dost mladší genetička Lucie, s níž má ještě syna Maxe a dceru Žofii.

Boris Hybner zemřel na infarkt

Oblíbený mim se nakonec vzchopil a za pomoci odborníků s alkoholem nadobro sekl. Pak ale dostal rakovinu střev, kterou mu doktoři objevili v pokročilejším stádiu. Hybner nad nemocí ale vyhrál, a přestože skončil s vývodem, naučil se s ním žít.

Na kolena ho však v roce 2016 dostal silný dvojitý infarkt, po kterém skončil v umělém spánku, z něhož se už neprobudil. Na druhý břeh odešel ve věku 74 let.

Související články

Další články