Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bořek Slezáček o Devadesátkách: Role ruského mafiána Alexeje měla drastický vliv na mou intimitu

Devadesátky: Bořek Slezáček o roli ruského mafiána
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
+ Další 2 fotografie
proměna

Další charakteristickou roli mafiána Alexeje si v seriálu České televize Devadesátky střihl moderátor Bořek Slezáček (54). V době, o které minisérie pojednává, mu bylo třiadvacet let, byl studentem vysoké školy a všechno měl teprve před sebou. Stejně jako předtím Michal Novotný (41) i Bořkovi proměna perfektně sedla. Pro eXtra.cz se rozpovídal, nejen jak vnímal euforii devadesátých let, ale co všechno musel své seriálové postavě obětovat.

Euforické devadesátky

Muzikant a moderátor Bořek Slezáček v roce 1990 studoval čtvrtý ročník fakulty a bylo mu krásných 23 let. Do konce studií mu zbývaly ještě čtyři semestry a pak plánoval vysvištět do světa. "Ta změna poměrů tehdy mě zaskočila. Příjemně samozřejmě, ale nebyl jsem na ni připravený. Jediné, čím jsem si byl jakž takž jistý, bylo, že chci cestovat a pak někdy, až si to užiju, dělat muziku a divadlo. Bylo by to na delší povídání," řekl pro eXtra.cz bývalý manžel modelky Simony Krainové (48).

"Dost jsem pak tedy cestoval a vedl takový plážový život. Nic jsem nebudoval, ani jsem neměl žádný vážný plán. Potkával jsem různé lidi, chvíli někde pobyl, pak zase jinam. Dělal jsem všechno možné. Bylo to fajn. Naprosto bezstarostné, i když účet samozřejmě jednou dorazit musel. Dílem jsou ty zážitky z toho období nepublikovatelné a dílem si to už úplně nepamatuju," vzpomíná s úsměvem seriálový představitel ruského mafiána. "Do Prahy jsem se vrátil až ve druhé polovině devadesátých let. Z toho pohledu to pro mne samozřejmě, jako pro spoustu lidí, byla fajn doba, nové možnosti, volnost. Já jen, upřímně, úplně nevěděl, jak s tím naložit. No a naložil jsem s tím pak tak, že se ze mne stal nejdříve opilec a nakonec herec," směje se Bořek.

Přesně podle představ

O postavě jednookého Rusa Alexeje měl jasnou představu, a protože se v televizi projekt řešil s půlročním předstihem, bylo dost času všechny představy převést do reality. "První sezení jsme v maskérně i v kostymérně měli několik měsíců před zahájením natáčení. Dělat tu jizvu a oko, to zabralo vždycky dost času, už nevím přesně, ale dvě hodiny jsem před každým natáčením v maskérně strávil určitě. Ale jak jsem říkal, výsledek byl přesně takový, jaký jsem si představoval já, Martin i režisér. Skvělá práce," pochvaluje si herec.

Jediné, s čím si Bořek zažil svoje, je sestřih podle hrnce, který musel nosit na hlavě delší dobu, než bylo únosné. "On do toho totiž vlítnul covid, první vlna, a jak nikdo moc nevěděl, co bude, tak se natáčení protáhlo opravdu na několik měsíců a samozřejmě to mělo drastický vliv na můj sexuální život. Nešlo s tím nic dělat, nijak to nešlo učesat. Prostě kastrol na hlavě," vysvětluje, proč měl na hlavě sestřih z pekel tak dlouho. "Kvůli tomu, že právě probíhala první vlna koronaviru, jsem ale moc mimo domov nevycházel, takže posměch jsem si užil víceméně jen od dětí a ženy. Poslední den natáčení, hned po mojí poslední klapce, jsem mazal do maskérny a poprosil Martina, aby mi to nějak rozumně ostříhal. Což mi připomíná, že mu za to ještě dlužím flašku," dodává seriálový Alexej.

Je to v rodině

Role, ve které se Slezáček v Devadesátkách objevil, měla silný ruský přízvuk. Naštěstí ho ale herec nemusel moc dlouho trénovat. "Moje rodina z máminy strany pochází z Ruska. Zajímavé je, že já jsem původně chtěl použít mnohem silnější přízvuk, když jsem si tu roli připravoval. Ale na place jsme s režisérem, panem Bebjakem, zjistili, že je to na úkor srozumitelnosti a ten Alexej tam zase tolik textu nemá, takže všechno, co říká, nějak posunuje děj a musí mu proto být rozumět," prozradil herec a dodal, že to není poprvé, kdy si připravil roli a pak zjistil, že bude lepší trochu ubrat.

Bořek Slezáček sám uznává, že se v rolích záporáků objevuje dost často, ale není to prý vždy pravidlem.
"Třeba v seriálu Místo zločinu Ostrava jsem měl roli kladnou. Dost točím se zahraničními produkcemi a tam taky mívám kladné role, stejně jako v divadle. Nicméně záporáky hraju rád, zejména takto výrazné typy, jako je Alexej. To se vysloveně hraje samo, je, čeho se chytit."

​Kromě seriálových a filmových rolí má samozřejmě i role divadelní. Momentálně zkouší společně s Ondřejem Sokolem a Martinem Fingerem Macbetha."Když mi tu roli nabízeli, myslel jsem si, že si dělají legraci. Nicméně zjevně to mysleli vážně, čemuž jsem samozřejmě rád. Otázka ale nestojí tak, jestli se mně pracuje dobře s nimi, ale jestli se jim dobře pracuje se mnou," ​směje se Slezáček. "Je to zajímavá práce, každopádně výrazně jiná, než na jakou jsem byl v divadle doposud zvyklý. Strašně mě to v Činoheráku baví. Premiéra by měla být v březnu. Ovšem je možné, že s tím termínem koronavirus trochu pohne. Uvidíme."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy