Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Bono Vox slaví kulatiny: Brýle patří k jeho stylu, nosí je ale kvůli zdraví

Bono Vox slaví kulatiny: Brýle patří k jeho stylu, nosí je ale kvůli zdraví
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
galerie
Irský zpěvák Bono Vox, zkráceně pouze Bono, slaví 60. narozeniny. Frontman skupiny U2 se proslavil nejen díky svému hlasu a textům, které sám k písním skládal, ale i díky slunečním brýlím, které jsou pro něj charakteristické. Nenosí je ale jen kvůli stylu, nosí je především pro vlastní zdraví.

Bono Vox, zkráceně Bono, vlastním jménem Paul David Hewson, se narodil 10. května 1960 v Dublinu v Irsku. Proslavil se jako zpěvák a textař kapely U2, umí ale také hrát na kytaru, piano a harmoniku.

Frontman kapely U2 je známý nejen jako zpěvák, ale i jako člověk, který se velmi aktivně věnuje charitativní činnosti. Angažuje se například v pomoci nejchudším zemím světa a rovněž v boji proti AIDS.

Jeho život nebyl úplně jednoduchý. Bylo mu pouhých 14 let, když zemřela jeho maminka. Ta navíc zrovna v té době připravovala pohřeb jeho dědečka. Ztráta matky jím otřásla natolik, že ho inspirovala k napsání hned několika písní, mezi nimi například I Will Follow nebo Tomorrow.

Brýle

Kromě svého zpěvu vyniká i osobitým stylem, neodmyslitelně k němu patří klobouky, ale především sluneční brýle. Těch vlastní obrovskou sbírku, má je v nejrůznějších tvarech i barvách. Nenosí je ale proto, aby se odlišil, ale proto, aby chránil své oči. Je totiž velmi citlivý na světlo. Podívejte se do galerie, jak mu brýle sluší.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy